Zdjęcia z festiwalu "Barok w Radości" można oglądać na faceboku: https://www.facebok.com/barokwradosci

Boże Ciało 2013

Nawiedzenie figury MB Loretańskiej 25/26. lipca

Pielgrzymka Dzieci Rocznicowych z Bajkowej na Jasną Górę

Dzieci z kl. III Rocznicowych ze Szkoły na Bajkowej w dniach 3-7 VI uczestniczyły w zajęciach Zielonej Szkoły na terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W piątek 7 VI udaliśmy się z wizytą do naszej Jasnogórskiej Matki i Królowej - Maryi. Po Jasnej Górze oprowadziła nas Jasnogórska Przewodnik s. Urszula Jędryka, zmartwychwstanka przybliżając dzieciom historię tego szczególnego dla Polaków miejsca.

Następnie dzięki życzliwości br. Savio uczestniczyliśmy przed Obrazem Matki Bożej w Ogólnoświatowej Sztafecie Różańcowej w intencji kapłanów, która trwała w piątek  7 czerwca w 66 sanktuariach na całym świecie.

W sztafetę włączyły się dwa polskie sanktuaria maryjne: Jasna Góra i Licheń. W ciągu jednego dnia w każdym z 66 sanktuariów, o ustalonej godzinie wierni odmawiali wyznaczoną część różańca w intencji księży. Tym sposobem do północy, 7 czerwca, świat został okrążony modlitwą za wszystkich księży.

W modlitwie tej brały udział nasze dzieci  wraz z s. Anną Marią Lewandowską, zmartwychwstanką oraz nauczycielami ZS nr 70, którym jak również Dyrekcji serdecznie dziękuję za życzliwość i wszelką pomoc. Modlitwa zakończyła się zasłonięciem obrazu przy uroczystym dźwięku fanfar. Wzmocnieni na duchu, po małym posiłku dla ciała udaliśmy się w drogę powrotną do Warszawy.

Pielgrzymka na Jasna Górę

Ku czci bł. Celiny Borzęckiej - Pierwszej Zmartwychwstanki

20 października 2013 r. na Mszy Św. o godz. 11.00 Siostry Zmartwychwstanki wraz z dziećmi z parafii w Radości świętowały 180 rocznicę narodzin dla życia i 100 rocznicę narodzin dla nieba bł. Celiny Borzęckiej CR.

Dziewczęta ze scholi dziecięcej ze szkoły na Bajkowej pod opieką s. Anny Marii zaprezentowały wiersz Brygidy Nowaczyk będący krótką historią życia Matki Celiny, który jest jednocześnie pieśnią do muzyki s.M. Stanisławy Trepnau CR. Recytowany tekst był zobrazowany slajdami z autentycznymi fotografiami naszych Matek Załozycielek. Następnie przy akompaniamencie gitary zaśpiewaliśmy razem z wiernymi pieśń ku czci bł. Celiny „Mądrością swoja odwieczną” i w ten sposób rozpoczęliśmy naszą niedzielną liturgię. Dziewczęta zaśpiewały jeszcze na dziękczynienie „Bogu powiedziałaś tak”. Spisały się bardzo dzielnie. Na wiosnę planują małą pielgrzymkę do Kęt, którą mamy nadzieję uda się nam zorganizować.

Zachęcamy do modlitwy za przyczyną bł. Celiny w intencji rodzin, którym Matka patronuje ze względu na Jej osobiste doświadczenia trudów i radości tworzenia rodziny naturalnej, a później zakonnej.

Zachęcamy do modlitwy za przyczyną Sługi Bożej Matki Jadwigi Borzęckiej, która może być patronką dla ludzi młodych szukających drogi swego życiowego powołania.

Ku czci bł. Celiny Borzęckiej CR

Uroczystość Wszystkich Świętych na Bajkowej

Podczas tegorocznych przygotowań do Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci i młodzież z Bajkowej miały za zadanie przygotować krótki życiorys swego patrona oraz w miarę możliwości przebrać się za tę postać i zaprezentować kolegom w klasie. A oto efekt.

Dzieci z Bajkowej przygotowują się do Uroczystości Wszystkich Świętych