Piątek, VI Tydzień Wielkanocny
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Augustyna z Canterbury, biskupa albo wsp. św. Pawła VI, papieża

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VI NIEDZIELA WIELKANOCY   22.05.2022

1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30,    a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

2.    Od niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci, które przyjęły I Komunię świętą minioną sobotę. W niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00., a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00. Gorąca prośba by w tym czasie nie zajmować ławek zarezerwowanych dla dzieci. Rocznica I Komunii św. Dzieci ze szkoły podstawowej  204 będzie dziś o godz. 12.30.

3.    Dzisiaj, o godz. 16.00 w domu parafialnym przy  ul. Izbickiej 7 zapraszamy Osoby,które uczestniczyły w parafialnych spotkaniach synodalnych na zebranie podsumowujące prace Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszamy.

4.    Przypominamy, że spotkanie młodzieży Bierzmowanej Grupy IV prowadzonej przez p. Katarzynę i Kamila  odbędzie dzisiaj po wieczornej Mszy domu parafialnym na ul. Izbickiej 7, i młodzieży do Bierzmowaniagrupy I prowadzonej p. Jacka   i p. Michała odbędzie się, również dzisiaj  po wieczornej Mszy św. na starej plebanii. Spotkania są obowiązkowe. Czekamy na Was!!!

5.    28 maja w sobotę w naszym kościele przystąpią do I Komunii  Św. i Rocznicy I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej 140 z ul. Wilgi:  godz. 9.00 Rocznica I Komunii świętej , godz. 11.00, g. I, godz.13.00.               g. II, godz.15.00. g. III Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od godz. 16.30.

6.    25 maja w środę po wieczornej Mszy św. na starej plebani. Pierwsze spotkanie inicjujące posługę liturgiczna w naszym kościele Ministrantów Seniorów. Zapraszamy seniorską Brać ministrancką.

7.    We wtorek 24 maja o godz. 20.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie poświęcone przygotowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Wszystkich zainteresowanych, a szczególnie przedstawicieli wspólnot parafialnych serdecznie zapraszamy.

8.    26 maja w czwartek Międzynarodowy Dzień Matki. Wszystkie Mamy zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji na wieczornej Mszy świętej.

9.    Od piątku rozpocznie się Nowenna przed Zesłanym Ducha Świętego. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po wieczornej Mszy św.  do godz. 20.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi.

10.Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu po Mszy św. z godz. 12.30 odbędzie spotkanie rodziców z Kółek Różańcowych które się modlą za swoje dzieci. Spotkanie w kościele. Zapraszamy.

11.Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie.

12.Składamy serdeczne Bóg zapłać za „Cegiełki” czyli  wpłaty na konto na budowę i remont naszej plebanii.

13.Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby·     Paweł Ruciński kawaler z par. NMP Wspomożycielki Wiernych Stanisławów ·     Sylwia Chada - panna z par. tutejszej [zapowiedz 1]