Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

29 NIEDZIELA ZWYKŁA (21.10.2018)  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.       Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

2.       W dzisiejszą niedziele w całej Polsce odbywa się doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych.

3.       Dziś przed kościołem ministranci, lektorzy i młodzież oazowa rozprowadzają „kremówki papieskie” oraz znicze na groby naszych bliskich. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki i wspólnoty oazowej.

4.       Dziś w niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym przy ul. Izbickiej  7 spotkanie informacyjne w sprawie przygotowania i wyjazdu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, kto chciałby dołączyć do tej pielgrzymki również zapraszamy na to spotkanie.

5.       Nabożeństwa różańcowe są odprawiane przez cały październik w niedziele o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 17.30.

6.       Do końca października prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 i 3 gimnazjalnych z naszej parafii na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie informacyjne dla kandydatów i rodziców odbędzie się na początku listopada.

7.       W poniedziałek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat świętego papieża.

8.       W środę 24 października w naszym kościele przeżywać będziemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu na pamiątkę rocznicy nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.

·       Po Mszy św. o 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

·       O godz. 12.00 godzina łaski – Msza św. poprzedzona modlitwą „Anioł Pański” – zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących.

·       O godz. 15.00 Godzina miłosierdzia – Msza św. o miłosierdziu Bożym poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy czcicieli Miłosierdzia Bożego.

·       Po Mszy św. dalsza adoracja do godz. 17.30 – następnie modlitwa różańcowa i uroczyste błogosławieństwo.

·       O godz. 18.00 Msza św.

9.       Od środy 22 października rozpoczynamy duchowo - liturgiczne przygotowanie przed sakramentem bierzmowania, które potrwa do piątku. O godz. 18.00 Msza św. z konferencją dla kandydatów do  bierzmowania, a po niej próba liturgii bierzmowania. Już od godz. 17.30 spowiedź przed bierzmowaniem. Zapraszamy również w miarę możliwości rodziców i świadków bierzmowania.   W sobotę 27 października o godz. 11.00 uroczysta Msza św., którą będzie sprawował Ks. Bp. Wojciech Osial, sufragan diecezji łowickiej podczas której udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

10.  Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali kolejną „Niedzielę Chleba” organizowaną przez naszą parafialną Caritas. Woluntariusze po każdej Mszy św. będą rozdawali poświęcony w czasie Eucharystii świeży chleb. Ofiary pozyskane przy tej okazji przeznaczane będą na pomoc osobą w potrzebie z naszej parafii.

11.  Za tydzień w niedzielę 28 października o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców, będzie również gościł w naszej parafii ks. Tomasz Gil i po Mszach św. będzie zbierał ofiary.

12.  Na modlitwę za naszych bliskich zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach i przy wyjściu z kościoła.

13.  W najbliższą niedzielę 28  października  proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie, ks. Tomasz Gill, , będzie głosił słowo Boże i zbierał po Mszach św. ofiary do puszek. Celem zbiórki jest wsparcie rozbudowy działającej przy parafii, integracyjnej szkoły podstawowej, w której między innymi uczą się dzieci z autyzmem.

14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajdziemy na stolikach przy wyjściu z kościoła.

15.   „Życie to skarb w twoich rękach i przez nas świat ma lepszy być” Dzisiejsza niedziela to wybory samorządowe . Kartka wyborcza to taki mały skarb w naszych rękach. Dokonajmy najlepszych wyborów dla naszych lokalnych społeczności. I módlmy się za tych którzy zostaną wybrani, aby mieli na względzie wspólne dobro i byli za nie odpowiedzialni.

1.     Prośba Policji, aby uważać na oszustów którzy wyłudzają pieniądze na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy lub kosztowności obcym osobą ani policjantom.