Święta

Środa, V Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Hieronima Emilianiego, zakonnika albo wsp. św. Józefiny Bakhita, dziewicy

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3533741

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   V NIEDZIELA ZWYKŁA    05.02.2023

1.  Dzisiaj o godz. 11.00 na Mszy św. będzie poświecenie i wręczenie książeczek do modlitwy dzieciom klas III przygotowującym się I Komunii świętej.

2. Dzisiaj na godz. 19.00  Schola Młodzieżowa i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają. na koncert pt.” MIŁOŚĆ BOGA  I LUDZI – SERCE DLA SERCA”. Wszystkich Dużych i Małych, którzy kochają i szukają miłości serdecznie zapraszamy !!!

3.  Dzisiaj w  I niedzielę miesiąca po Mszy św. z godz. 12.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy

4.  We wtorek 7 lutego  dzień imienin Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o  modlitwie intencji solenizanta naszego biskupa Romualda.

5. W sobotę  11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego. Od godz. 9.00 spowiedź; o. 9.30 Msza św. dla chorych, W trakcie Mszy św. będzie udzielenie sakramentu chorych. Bardzo prosimy rodziny i opiekunów o pomoc chorym w dotarciu do kościoła na spotkanie na Mszę św. w ich intencji.

6.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

7.12 lutego  w niedzielę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca.

8.Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii  rozpoczną się 8 marca (ŚRODA) o godz. 20.00 w domu parafialnym przy ul Izbickiej 7. Zapraszamy wszystkich chętnych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa.

9.  Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego jest puszka na pomoc Ukrainie.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem

11.Trwa  wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. To ostatni tydzień. W dni powszednie wizyty rozpoczynamy od godz. 16.30, w soboty od godz. 9.00.

Celem kolędy  jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na trwającą rozbudowę i remont plebanii.  Mamy Gorącą prośbę, bądźmy wszyscy obecni i przygotowani. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy  krzyż, dwie świece, wodę święconą  i kropidło. Prosimy też, by zwierzęta domowe na ten czas były zamknięte, a furtka otwarta.

Plan kolędy jest na stronie internetowej  w ogłoszeniach i w gablotach przed kościołem.

PLAN KOLĘDY 06-10 lutego

Poniedziałek ;6 lutego   (od godz.  16.30) 2 księży

Wisełki, Bachusa, Liścienia, Marty

Wtorek  7 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Kąkolowa, Radłowa, Aleksandrowska, Młodzieży, Śródborowska, Żeglarska

Środa 8 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Żwanowiecka, Tokarska, Pleciona, Herbaciana, Strzegomska, Orzechowskiego, Drwali.

Czwartek ;9 lutego   (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Orłowskiego. 

Piątek 10 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Wilgi. i Ostatni dzień kolędy według planu.

 

W niedzielę w zakrystii będziemy przyjmować zgłoszenia na kolędę dodatkową do rodzin, czy osób, które nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską określonym czasie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.01.2023

1.   Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Grupy III prowadzonej przez p. Gabrysię i p. Kasię, oraz Grupy IV, prowadzonej przez p. Kasię i Kamila Markiewiczów  odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy ul. Izbickiej 7. Spotkania są obowiązkowe. Czekamy na was!!!

2.   Również dzisiaj po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dwóch chórów: z Zerznia pod dyrekcją p. Organisty Jakuba i p. Pawła Rosłańca i naszego parafialnego chóru  pod dyrekcją p. Marty Wiatr. Serdecznie zapraszamy.

3.   W czwartek 2 lutego przeżywać będziemy  Święto Ofiarowania Pańskiego zwane też Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00, 19.30. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy  modlić się w intencjach zgromadzeń zakonnych, a szczególnie o powołania do tych wspólnot. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na zakony klauzurowe. Świece gromnice + osłonka są do nabycia na stoliku pod chórem i w zakrystii po 15 zł. za sztukę. W tym dniu kończy się okres Bożego Narodzenia dlatego trzeba rozebrać choinki i wszelkie ozdoby świąteczne. Z racji I czwartku mc-a po Mszy św. z godz. 9.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Zapraszamy.

4.  3 lutego w I piątek m-ca udamy się do chorych od godz. 9.00. Spowiedź rano w czasie Mszy św i wieczorem od godz. 17.30. Po Mszy z godz. 18.00  adoracja do g.20.00. O godz. 20.00 Msza św. ekspiacyjna za bluźnierstwa wobec Boga i świętych

5.   4 lutego I sobotę m-ca po Mszy św. z godz. 7.30. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy

6.  Wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę  4   lutego. Rozpoczynamy Mszą św. O godz. 18.00.  Schola Młodzieżowa i Odnowa w Duchu Świętym zapraszają 5 lutego w niedzielę o godz. 19.00 na koncert pt.” MIŁOŚĆ BOGA I LUDZI – SERCE DLA SERCA”. Wszystkich Dużych i Małych, którzy kochają i szukają miłości serdecznie zapraszamy do kościoła 5-go lutego na godz. 19.00.

7.   Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego jest puszka na pomoc Ukrainie.

8.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

 9   Trwa  wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. Od środy  odwiedzamy  rodziny mieszkające po wschodniej  stronie torów. W dni powszednie wizyty rozpoczynamy od godz. 16.30, w soboty od godz. 9.00.

Celem wizyty kolędowej jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na trwającą rozbudowę i remont plebanii.  Mamy Gorącą prośbę, bądźmy wszyscy obecni i przygotowani. Na stole nakrytym białym obrusem stawiamy  krzyż, dwie świece, wodę święconą  i kropidło. Prosimy też, by zwierzęta domowe na ten czas były zamknięte, a furtka otwarta.

Plan kolędy od 30 stycznia do 07 lutego jest umieszczony na stronie internetowej  

w ogłoszeniach i w gablotach przed kościołem.

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następujące osoby:

·                    Piotr ROUSSEAU (RUSSO)kawaler z par. Opatrzności Bożej  w Warszawie Wesołej

·                    Weronika Badowska panna z parafii tutejszej [zapowiedz druga

PLAN KOLĘDY 23-31 stycznia

Poniedziałek;30 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Ezopa, Czołgistów, Żarecka, Otawska

Wtorek;31 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Patriotów, Osterwy, Pajęcza

Środa ;1 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul Szczytnowska, Trakt Napoleoński. Łabędzia

Czwartek ;2 lutego   (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Kwitnącej Akacji, Janosika. 

Piątek  ; 3 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

Fromborska, Koprowa, Limby, Izerska

Sobota ; 4 lutego  (od godz.  9.00) 3 księży

Ul. Sobierajska, Planetowa, Warsztatowa

Poniedziałek ;6 lutego   (od godz.  16.30) 2 księży

Wisełki, Bachusa, Liścienia, Marty

Wtorek  7 lutego  (od godz.  16.30) 2 księży

 

Ul. Kąkolowa, Radłowa, Aleksandrowska, Młodzieży, Śródborowska, Żeglarska

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(NIEDZIELA  BIBLINA)

1.   Dzisiaj w naszym kościele  będziemy gościć panią Ninę Nowak, śpiewaczkę operową,(już u nas koncertowała). Będzie z nami modlić się na Mszy św. o godz. 12.30, a bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w Jej wykonaniu z udziałem naszego organisty p. Roberta. Serdecznie Zapraszamy!!! 

2.   Również dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. dla rodziców i dzieci klas III  przygotowujących się do I Komunii świętej.

3.  W środę 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie  Tygodnia Modlitwy o jedność chrześcijan. Zachęcamy do ciągłej modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

4.  Za  tydzień w niedzielę 29 stycznia po wieczornej Mszy św. w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd wykonaniu dwóch chórów: z Zerznia pod dyrekcją p. Jakuba Organisty i p. Pawła Rosłańca oraz naszego parafialnego chóru pod dyrekcją p. Marty Wiatr. Serdecznie zapraszamy.

5.  Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Grupy III prowadzonej przez p. Gabrysię i p. Kasię, oraz Grupy IV, prowadzonej przez p. Kasię i Kamila Markiewiczów  odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy ul. Izbickiej 7. Spotkania są obowiązkowe. Czekamy na was!!!

6.  Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego jest puszka na pomoc Ukrainie.

7.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

8. Trwa  wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. W tym tygodniu we wtorek kończymy kolędę   po zachodniej stronie. Od środy  odwiedzamy  rodziny mieszkające po wschodniej  stronie torów. W dni powszednie wizyty rozpoczynamy od godz. 16.30, w soboty od godz. 9.00.

Istotą wizyty kolędowej jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na trwającą rozbudowę i remont plebanii.  Mamy Gorącą prośbę, bądźmy przygotowani: na stole nakrytym białym obrusem stawiamy  krzyż, dwie świece, wodę święconą i kropidło. Prosimy też, by zwierzęta domowe na ten czas były zamknięte, a furtka otwarta.

Plan kolędy od 23 stycznia do 31 stycznia jest umieszczony na stronie internetowej  

w ogłoszeniach i w gablotach przed kościołem.

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następujące osoby:

·   Piotr ROUSSEAU (RUSSO)kawaler z par. Opatrzności Bożej  w Warszawie Wesołej

·   Weronika Badowska panna z parafii tutejszej [zapowiedz pierwsza] 

PLAN KOLĘDY 23- 31 STYCZNIA

 

Poniedziałek; 23 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Króla Kazimierza, Patriotów

Wtorek; 24 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Żelechowska, Zagajnikowa, Borkowska, Łosicka

S T R O N A    W S C H O D N I A

Środa ; 25 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Wolęcińska, Przyleśna, Powiatowa, Podmokła, Cygańska, Artystyczna, Rawicka

Czwartek ; 26 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Zbójnogórska, Jontka, Zimowa, Serdeczna, Olchy,  Gierdawska 

Piątek  ; 27 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Lipkowska, , Burzliwa, Radłowska, Szreniawska  

Sobota ; 28 stycznia  (od godz.  9.00) 3 księży

Ul. Rozszerzona, Chylicka, Sztygarów, Hufcowa, Koszęcińska, Kocka, Izbicka  

Poniedziałek ;30 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Ezopa, Czołgistów, Żarecka, Otawska

Wtorek  ; 31stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Patriotów, Osterwy, Pajęcza, 

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2023 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Grupy II prowadzonej przez p. Jacka i p. Michała, odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok. godz.19.00 na starej plebanii przy kościele. Również dzisiaj spotkanie Grupy I, prowadzonej przez p. Edytę i Adama  Pikałów, odbędzie się w domu katechetycznym przy ul. Izbickiej 7. Spotkania są obowiązkowe. Czekamy na was!!!

2. Od środy 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. W tym roku obchodzimy pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”. Zachęcamy do modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

3.W piątek 20 stycznia przypada 5 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji, Ks.. Biskupa Romualda Kamińskiego. Na Mszy św. wieczornej odśpiewamy dziękczynne. Te Deum i będziemy się modlić o potrzebne łaski na dalsze lata posługi w Kościele Warszawsko-Praskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę  21 stycznia. Rozpoczynamy Mszą  św.  o godz. 18.00.

5. W niedzielę 22 stycznia w naszym kościele  będziemy gościć panią Ninę Nowak, śpiewaczkę operową, (już u nas koncertowała). Będzie z nami modlić się na Mszy św. o godz. 12.30, a bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w Jej wykonaniu z udziałem naszego organisty p. Roberta. Serdecznie Zapraszamy!!! 

6.  Również 22 stycznia w niedzielę o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i dzieci klas  III  przygotowujących się do I Komunii świętej.

7.  Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego jest puszka na pomoc Ukrainie.

8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

9. Trwa  wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. Odwiedzamy najpierw  rodziny mieszkające po zachodniej stronie torów. W dni powszednie wizyty rozpoczynamy od godz. 16.30 w soboty od godz. 9.00.

Istotą wizyty kolędowej jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo dla całej rodziny i domu. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na trwającą rozbudowę i remont plebanii.  Mamy Gorącą prośbę, bądźmy przygotowani: na stole nakrytym białym obrusem stawiamy  krzyż, dwie świece, wodę święconą i kropidło. Prosimy też, by zwierzęta domowe na ten czas były zamknięte, a furtka otwarta.

Plan kolędy od 16 stycznia do 24 stycznia jest umieszczony na stronie internetowej

w ogłoszeniach i w gablotach przed kościołem.

PLAN KOLĘDY

 

Poniedziałek; 16 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Panny Wodnej , Junaków

Wtorek; 17 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Wspomnień , Ulanowska

Środa ; 18 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Słotna, Pomologiczna

Czwartek ; 19 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Klimatyczna,  Skwierzyńska

Piątek  ; 20 stycznia  (od godz.  16.30) 2 księży

Ul. Wielostronna, Bajkowa, Montażowa

Sobota ; 21 stycznia  (od godz.  9.00) 3 księży