Wtorek, III Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 03.03.2024

1.      Dzisiaj o godz. 12.30 podczas Mszy św. będziemy się modlić w intencji żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z Radości i okolic, poległych za naszą Ojczyznę oraz za ofiary represji komunistycznych z lat 1944-1956. Po Mszy św. ok. 13:45 będzie przejście pod budynek przy ul. Izbickiej 1 koło przejazdu kolejowego. Tam będzie prelekcja, Apel Poległych i modlitwa. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy!!!

2.        Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci klas 3 przygotowujących się do  Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

3.      Spotkanie młodzieży akademickiej odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w domu Katechetycznym przy ul. Izbickiej 7.

4.     4 marca w poniedziałek wypada święto św. Kazimierza i dzień imienin Biskupa Kazimierza Romaniuka seniora i byłego Ks. Proboszcza Kazimierza Sokołowskiego Na Mszach św. będziemy się modlić, zarówno w intencji Bp Kazimierza jak i byłego ks. proboszcza Kazimierza i innych solenizantów. Zapraszamy!!!

5.       Nauki przedmałżeńskiew naszej parafii rozpoczną się już 6 marca w najbliższą  ŚRODĘ o godz. 20.00 w domu parafialnym przy ul Izbickiej 7. Zapraszamy.

6.      7 marca w I czwartek miesiąca będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej  porannej do godz. 18.00.Serdecznie zapraszamy do modlitwy  przed Najświętszym Sakramentem.

7.     W piątek 8 marca w Dzień Kobiet zapraszamy wszystkie kobiety, od najmłodszych do najstarszych,  na wieczorną Mszę św. Będziemy się za was i zwani modlić się o wszelkie łaski potrzebne wam do pięknego i szczęśliwego życia. Będzie też  mała niespodzianka. Zapraszamy!!!

8.      Kolejna Katecheza dla dorosłych ks. Szymona odbędzie się 9 marca w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele. Zapraszamy.

9.      W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

·               w piątki na Drogi Krzyżowe:

dzieci z rodzicami na godz. 17.15, a dorosłych i młodzież na 19.00.

·               w niedziele na Gorzkie Żale na godz. 17.00.

10.    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

11.    Ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej na czas Wielkiego Postu adorację Najświętszego Sakramentu z piątku została przeniesiona na czwartek  po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

12.  Za tydzień  09 marca w czwartą  niedzielę wielkiego postu, rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne: parafialne i szkolne, które będzie głosił ks. Łukasz SKOŁUD ze wspólnoty księży Świętej Rodziny. Plan rekolekcji jest na stronie internetowej poniżej ogłoszeń parafialnych i wydrukowany na kartkach pod chórem, można zabrać i zapoznać się  z nim. Zapraszamy do modlitwy o dobre przygotowanie i przeżycie tych rekolekcji.

13.    Bóg zapłać za „Cegiełki” na remont naszej plebanii wpłacane na konto naszej parafii. Dziękujemy.

14.    Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz Tygodnik diecezjalny: Idziemy.

REKOLEKCJE WILEKOPOSTNE 2024

Spowiedź:na Mszach św. oraz

w poniedziałek, wtorek, środę, odgodz. 8.30 do 14.00 i od 17.30 do 20.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25.02.2024

1.   Dziś po Mszach  św. przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes, czyli wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez polskich misjonarzy i misjonarki na wszystkich kontynentach świata.

2.        Dzisiaj o godz. 18.00 Msza święta za Ojczyznę (jak w Każdą ostatnią niedzielę miesiąca), którą odprawi i wygłosi kazanie  Ks. Infułat Jan Sikorski były kapelan internowanych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.        W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

·               w piątki na Drogi Krzyżowe:

dzieci z rodzicami na godz. 17.15,

a dorosłych i młodzież na 19.00.

·               w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.

4.        Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5.        Z tyłu za ławkami znajduje się krzyż do  adoracji oraz puszka, gdzie możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.        Ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej na czas Wielkiego Postu adorację Najświętszego Sakramentu z piątku przenosimy na czwartek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

7.     1 marca w I piątek  m-ca od godz. 9.00 udamy się do chorych z Komunią Św. Spowiedź z racji I piątku miesiąca na porannych Mszach św. i od godz. 17.00. W I piątek m-ca zaraz  po Drodze Krzyżowej z godz. 19.00-tej będzie sprawowana Msza św. ekspiacyjna.

8.       2 marca w I sobotę m-ca  zapraszamy na godz. 7.30, na Mszę ku czci Niepokalanego Serca NMP wynagradzającą i nabożeństwo w tej  intencji.

9.       3 marca w niedzielę o godz. 12.30 podczas Mszy św. będziemy się modlić w int. żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z Radości i okolic, poległych za naszą Ojczyznę oraz za ofiary represji komunistycznych z lat 1944-1956. Po Mszy św. ok.13:45 będzie przejście pod budynek przy ul. Izbickiej 1 koło przejazdu kolejowego. Tam będzie prelekcja, Apel Poległych i modlitwa. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy!!!

10.    Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 6 marca w ŚRODĘ o godz.20.00 w domu parafialnym przy ul Izbickiej 7. Zapraszamy!!!

11.    W sobotę 2 marca zapraszamy na Adorację Krzyża. Rozpoczniemy Mszą św o godz. 18:00, a po jej zakończeniu modlitwa u stóp Krzyża Świętego.

12.    Za trzy tygodnie 17 marca w niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne: parafialne i szkolne. Już dzisiaj zapraszamy do modlitwy o dobre przygotowanie i przeżycie tych rekolekcji.

13.    Przy ołtarzu miłosierdzia Bożego znajduję się puszka na pomoc Ukrainie.

14.    Bóg zapłać za „Cegiełki” na remont naszej plebanii wpłacane na konto naszej parafii Dziękujemy.

15.    Zachęcamy do czytania  prasy katolickiej. Polecamy: Niedzielę, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasz Tygodnik diecezjalny: Idziemy.