Środa, XII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Czytania:

• Ewangelia:

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 czerwca 2017

1.      Dziś poświęcenie samochodów po każdej Mszy Św., a o godz. 12.30 będziemy się modlili za ofiarodawców II ołtarza Bożego Ciała

2.      W czwartek  uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie

3.      Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.30.

4.      Od 1 lipca (sobota) do końca wakacji ulega zmianie porządek Mszy św.:

·       w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00

·       w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00

5.      Ks. Biskup dokonał zmian w obsadzie naszej parafii: ks. proboszcz Kazimierz Sokołowski przechodzi na emeryturę, a nowym proboszczem został ks. Bronisław Micek, który do tej pory pracował w par. MB Nieustającej pomocy w Otwocku – Mlądzu. Pożegnanie dotychczasowego proboszcza nastąpi w drugiej połowie lipca. Został także zmieniony wikariusz ks. Piotr Figauzer, który przechodzi do par. św. Włodzimierza na Bródnie, a przychodzi ks. Maciej Chibowski powracający do naszej diecezji z Kanady. Pożegnanie nastąpi 20 sierpnia, a powitanie nowego 27 sierpnia. Odchodzących i przychodzących księży polecamy modlitwie parafian.

6.      Ogłoszenie scholi młodzieżowej: Poszukujemy osoby grającej na gitarze, chętnej do poprowadzenia scholii młodzieżowej od października do lutego przyszłego roku szkolnego. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się do scholii lub zakrystii.

7.      Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy dobrego wypoczynku i przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św.

8.      Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.

Zapowiedzi:

Michał Jakub Chodnicki, kawaler z par. tutejszej i Marcelina Dąbrowska, panna z par. św. Stanisława w Miedznie

Bartłomiej Mateusz Ziarek, kawaler z par. św. Kazimierza w Pruszkowie i Joanna Dorota Otłowska, panna z par. tutejszej

Krzysztof Wiśniewski, kawaler z par. św. Antoniego w Warszawie i Agnieszka Szybińska, panna z par. tutejszej

Paweł Augustyniak, kawaler z par. tutejszej i Agnieszka Nowakowska, panna z par. św. Benedykta w Warszawie

Adam Zbucki, kawaler z par. bł. Władysława z Gielniowa i Monika Baranowska, panna z par. tutejszej