Środa, XXIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  -

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020

1.       Dziś Światowy Dzień Misyjny. Taca dzisiejsza jest na misje.

2.       Nasi ministranci i lektorzy od dzisiaj przed kościołem rozprowadzają lampki i znicze na groby naszych bliskich. Zachęcamy do wsparcia naszej wspólnoty. Wszystkie ofiary będą przeznaczone na rozwój tejże grupy. Za okazane serce i dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać!

3.       W środę przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar świętego papieża.

4.       W kancelarii i zakrystii dostępna jest książka intencji mszalnych na przyszły rok. Są też wolne intencje w tym roku.

5.       Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane przez cały październik codziennie o godz. 17.15. Za pobożne odmówienie Różańca można uzyskać odpust zupełny.

6.       W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na modlitwę „wypominkową”. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach i na stolikach przy wyjściu z kościoła. Białe na wypominki jednorazowe czytane na cmentarzu 1 listopada, żółte na wypominki roczne i niebieskie na Mszę św. żałobną odprawianą 2 listopada o godz. 8.00 i o 18.00. Przypominamy także o odnowieniu opłat cmentarnych.

7.       Na naszym cmentarzu są prowadzone prace związane z oświetleniem i monitoringiem cmentarza. Mamy nadzieję, że na Wszystkich Świętych oświetlenie będzie już gotowe.

8.       Za tydzień w niedziele kolejne spotkanie  przygotowujące do I Komunii św. dzieci klas trzecich i ich rodziców. Ze względu na pandemię Msze św. będą o godz. 15.00 dla szkoły 204 z ul. Bajkowej, a o 16.00 dla szkoły 140 z ul. Wilgi. I dla szkoły Vizja. Zapraszamy.

9.       Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się przez zbiórkę nakrętek od butelek w pomoc dla chorej Antosi. Akcja trwa nadal. Przed kościołem przy dawnym kiosku znajduje się pojemnik; tam możemy wrzucać przyniesione nakrętki.

10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.