Święta

Czwartek, X Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dr Kościoła

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4245066

 

X NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  09.06.2024

1.    Dzisiaj 09 czerwca dzień WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. To ważne wydarzenie dla przyszłości Europy, także dla Polski i naszego Narodu. Niech ta świadomość pobudzi nas do odpowiedzialności za wspólne dobro  Polski i Europy w obliczu wielorakich zagrożeń. Zachęcamy do modlitwy w int. Polski i Europy, a także do wzięcia udziału w wyborach.

2.    Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc misyjną w Peru. Pamiętajmy o modlitwie w int. Misji w Peru i wspomóżmy je także naszą materialną ofiarą. Bóg Zapłać!

3.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po  mszy wieczornej.

4.    W przyszłą  niedzielę 16 czerwca po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Zapaszmy też na zakończenie Roku Szkolnego, na Mszę św. dziękczynną: dzieci na godz. 11.00, a młodzież na godz. 18.00 Zachęcamy też dzieci i młodzież  do przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego.

5.    Za tydzień w niedzielę 16 czerwca będzie kolejna „Niedziela Chleba” organizowana przez naszą parafialną Caritas, Ofiary pozyskane w ten sposób są na pomoc ubogim i potrzebującym  z naszej parafii i z Ukrainy.

6.    Spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca odbędzie się za tydzień o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie Zapraszamy!

7.    Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka ofiary na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać za „Cegiełki” na remont naszej plebanii.

8.    Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką numery Tygodników z najbliższej niedzieli Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·     Michał Zawadka kawaler i Edyta Karolina Parys panna  oboje  z par. tutejszej [zapowiedź1]

IX NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  02.06.2024

1.  Dzisiaj  Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za służbę  człowiekowi” Jak co roku, po każdej Mszy świętej, przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek na  wsparcie świątyni Opatrzności Bożej. Również dzisiaj po Mszach św., z wyjątkiem godz. 7.00, Harcerze z Ogniska Młodych Przewodników będą rozprowadzać ciasto przez nich upieczone. Kupując te ciasteczka będziemy mogli wspomóc materialnie prace formacyjną naszch Harcerzy.

 

2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. z godz.18.00.

3.  6 czerwca w I czwartek miesiąca będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej  porannej  do godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej dzieci młodzież dorosłych oraz wspólnoty parafialne  w ciągu całego dnia.

4. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała- rownież w ten czwartek. Po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Po zakończeniu procesji będzie obrzęd błogosławieństwa wianków. Zapraszamy całą asystę kościelną do orszaku procesyjnego.

5.  W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po nabożeństwie czerwcowym również będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy…”. Z racji uroczystości nie ma postu.

6.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7.    W przyszłą niedzielę 09 czerwca WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEŃSKIEGO. To ważny dzień dla przyszłości Europy, także dla Polski. Niech ta świadomość pobudzi nas do odpowiedzialności za dobro Polski   i Europy w obliczu wielorakich zagrożeń.

8.   W  niedzielę 09 czerwca po każdej Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc misyjną w Peru.

9.    Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać za „Cegiełki” na  remont naszej plebanii.

10.Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką.

11.Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarową dwudniową: 15 i 16 czerwca (sobota i niedziela) do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udział w tej pielgrzymce, jako podziękowanie naszej parafii, za beatyfikację Rodziny Ulmów.  Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·     Sławomir Pełka  kawaler z par. Chrystusa Miłosiernego w Zabrańc

·     Agnieszka Kossowska panna z par. tutejszej [zapowiedz 2]

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024

1.     Dzisiaj Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mama tj. żyjących i zmarłych. Dla zmarłych módlmy się o dar nieba, a dla żyjących o zdrowie radość życia i miłość najbliższych.

2.    Od niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci, ze SP Vizji i ze szkoły 204 z ul. Bajkowej. W niedzielę dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00, a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00. Gorąca prośba by w tym czasie nie zajmować ławek zarezerwowanych dla dzieci.

3.     Dzisiaj po Mszach  św. Harcerze z naszej parafii będą rozprowadzać ciasto przez nich upieczone. Kupując te ciasteczka będziemy mogli ich wspomóc w pracy formacyjnej.

4.     Również dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. za Ojczyznę, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. prof.Piotr Kieniewicz ze Zgromadzenia Księży Marianów. Zapraszamy!!!

5.     Przypominamy, że dzisiaj  po wieczornej Mszy św.  kolejne spotkanie młodzieży do Bierzmowania grupy I w domu parafialnym na Izbickiej. Zapraszamy.             

6.     Zapraszamy w tym tygodniu na ostatnie  nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.   

7.    W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

·      Msze Św. odprawimy o godz. : 7.00, 8.00, 10.00 ~~12, 18.00

·   po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Tej Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Robert Wielądek Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej. Przy ostatnim ołtarzu wygłosi do nas kazanie i udzieli uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem Wierni, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny.

·    prosimy tradycyjnie o przygotowanie Ołtarzy na trasie procesji eucharystycznej, (jak w latach poprzednich) a także posprzątanie i udekorowanie trasy procesji, która prowadzi  ul. Wilgi, Limby, Izbickiej, Izerskiej.

·   prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji

·   zapraszamy całą  asystę kościelną do orszaku procesyjnego a zwłaszcza dzieci  w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą i rocznicowe

·      przez oktawę Bożego Ciała będziemy po nabożeństwie odprawiać procesję eucharystyczną. Zapraszamy asystę kościelną do orszaku procesyjnego.

8.    W środę 29 maja o godz. 17.00 odbędzie się próba sypania kwiatów i niesienia poduszek w Procesji Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki i chłopców na spotkanie

9.    1 czerwca w Dzień Dziecka  rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i święta  o godz. 17.30,  a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.  

10.  Również 1 czerwca  pierwsza sobota miesiąc zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

11.   2 czerwca w niedzielę Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za służbę  człowiekowi” Jak co roku przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek na  wsparcie świątyni Opatrzności Bożej.

12.   Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka na pomoc Ukrainie.

13.   Bóg zapłać za „Cegiełki”, czyli wpłaty na konto, na  remont naszej plebanii.

14.   Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką.

15.   Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarowa dwudniową: 15 i 16 czerwca  ( sobota  i niedziela} do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału  w tej pielgrzymce, jako podziękowanie naszej parafii, za beatyfikację Rodziny Ulmów.  Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

 Sławomir Pełka  kawaler z par. Chrystusa Miłosiernego w Zabrańcu

Agnieszka Kossowska panna z par. tutejszej [zapowiedz 1]