Niedziela, Oktawa Wielkanocna

1.        Dziś

·     Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielkie Tydzień

·     poświęcenie palm na początku każdej Mszy Świętej

·     po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci które rok temu przystąpiły do I Komunii Św.

·     o godz. 16.00 spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca w domu parafialnym , a o godz. 18.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Rodziny Rodzin

·     o godz. 17.00 nabożeństwo pasyjne „Gorzkie Żale”.

·     Dzisiejsza taca przeznaczona na opłaty rachunków za ogrzewanie kościoła.

·     Caritas przed Kościołem rozprowadza świece wielkanocne i palmy.

2.        W Wielkim Tygodniu spowiadamy tylko do środy, w czasie Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi i zamknięta będzie także kancelaria parafialna.

3.        w WIELKI CZWARTEK:

·     o godz. 18.00 - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ

·     po Mszy św. do godz. 21.00 adoracja w Ciemnicy.

4.        w WIELKI PIĄTEK:

·     obowiązuje post ścisły

·     od godz. 7.00 adoracja Ciemnicy

·     o godz. 7.00  nabożeństwo „Ciemnej Jutrzni”

·     o godz. 15.00 nabożeństwo wielkopiątkowe dla dzieci i ich rodziców

·     o godz. 18.00 LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

·     adoracja Grobu Bożego do godz. 21.00

·     taca z tego dnia jest na Grób Pański w Jerozolimie

5.        w WIELKĄ SOBOTĘ:

·     od godz. 7.00 adoracja Grobu Bożego

·     o godz. 7.00  nabożeństwo „Ciemnej Jutrzni”

·     święcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 8.30 – 17.30

·     o godz.. 10.00 próba dla Bielanek

6.        UROCZYSTOŚĆ ZMARTYWCHWSTANIA PAŃSKIEGO  o godz. 19.30 w sobotę 20 kwietnia - Wigilia Paschalna [na liturgię przynieśmy ze sobą osłonięte świece] o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania - Rezurekcja i Msza św.. pozostałe Msze Św. o godz.: 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

7.        W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Św. jak w niedziele.

8.        Transmitowane w internecie będą liturgie Triduum Paschalnego, Wielki Czwartek, Piątek, Sobota i Rezurekcja oraz Msze św. z poniedziałku wielkanocnego o godz. 9.30.

9.        Ofiary na kwiaty go Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego

10.    Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami Radości: służbie liturgicznej, harcerzom i skautom, wszystkim wspólnotom, scholi z Gabrysią, organiście Jackowi, kościelnemu Ryszardowi, Straży Pożarnej i Policji, a także osobą, które się podjęły prowadzić rozważania. Bóg zapłać.

11.    W wielki Piątek po przeniesieniu Pana Jezusa do "Grobu Pańskiego" i krótkiej adoracji; rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Nowenna w Wielką Sobotę będzie o godz. 19.00 w pozostałe dni przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. W Niedziele Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 będzie uroczyste nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Po wieczornej Mszy św. rozpocznie się peregrynacja czyli nawiedzenie Pana Jezusa w Obrazie Miłosierdzia Bożego rodzin naszej parafii. Peregrynacja rozpocznie się od ul. Wilgi. Porządek szczegółowy peregrynacji podamy w następną niedzielę.

12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wspólnota „Rodzina Rodzin” organizuje w dniach 23-25 czerwca autokarową pielgrzymkę do Wilna. Szczegóły dotyczące pielgrzymki są na tablicach ogłoszeń.

Informujemy, że w naszej parafii w drugą niedzielę Wielkanocy tzw. Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się peregrynacja czyli nawiedzenie rodzin przez obraz Miłosierdzia Bożego. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w tej intencji.

KANCELARIA PARAFIALNA JEST CZYNNA PRZY UL. IZBICKIEJ 7.