Czytania:

• Ewangelia:

10.12.2017   II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.       Dziś śpiewem hymnu do Ducha Św. rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. Poprowadzi je Ks. Łukasz Skolud ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. W czasie rekolekcji trwajmy na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego, aby otworzyć serca na łaskę przemiany naszego życia.   We wtorek ofiary zbierane na tacę w czasie każdej Mszy św. przeznaczone są dla Ojca Rekolekcjonisty jako podziękowanie za trud przeprowadzonych rekolekcji, oraz na potrzeby Wspólnoty Zakonnej.

2.       Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Od dziś można codziennie po Mszach św. w zakrystii, a także w kancelarii w godzinach jej otwarcia nabywać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont plebanii.

3.       Po mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

4.       Msze św. roratne odprawiane są przez cały Adwent od poniedziałku do soboty
o godz. 6.45.

5.       Dziś w niedziele spotkanie Żywego Różańca i Rodziny Rodzin o godz. 16.00
w domu parafialnym.

6.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa trzecia drugi rok przygotowania
w niedzielę po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.

7.       Rodziców, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w święta Bożego Narodzenia prosimy o zgłaszanie się do kancelarii celu spisania aktu chrztu. Ponadto przypominamy, że dla rodziców i chrzestnych odbedzie się spotkanie przedchrzcielne w sobotę 20 grudnia o godz. 19.30 w domu parafialnym. Zapraszamy.

8.       Parafialny zespół „Caritas” ze wspólnotą „Odnowy w Duchu Świętym” organizuje akcje wspierające potrzebujących. W tym roku będzie to tradycyjnie „Świąteczna Zbiórka Żywności”, przeprowadzana z pomocą naszych osiedlowych sklepów oraz „Choinka Adwentowej Dobroci”, polegająca na zorganizowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących podopiecznych Caritasu. Na choince przy ołtarzu są do pobrania bombki dedykowane konkretnym osobom. Zachęcamy do przygotowania prezentów i przyniesienie ich  do zakrystii do dnia 13 grudnia. Rozprowadzane są również przed kościołem Wigilijne Świece Caritas, sianko i świąteczne pocztówki malowane przez dzieci. Serdecznie prosimy o pomoc w przygotowaniu Wigilii, która odbędzie się 16 grudnia o godz. 11.00 w Domu Parafialnym. Za wszelką pomoc - w imieniu osób potrzebujących - serdeczne „Bóg zapłać!”

9.       Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej, która możemy nabyć w zakrystii lub na stolikach przy wyjściu z kościoła.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·                   Paweł Otłowski kawaler i Edyta Sobocińska  panna oboje z par. tut.
[zapowiedź 1]

REKOLEKCJE     ADWENTOWE

Będzie głosił Ks. Łukasz Skolud ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z Otwocka

10.12.2017