Sobota, XI Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę

11 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 czerwca 2018

1.      Dziś:

·       gościmy w naszej parafii zespół rodzinny „Eo nomie”, który prowadzi naszym kościele oprawę muzyczną mszy świętych, a na stałe posługuje w więzieniach. Wydał on płytę „Niebo”, która jest cegiełka na dzieło „ Sercem do serca”. Po Mszach św. przed kościołem będzie można ją nabyć.

·       po każdej Mszy Św. poświęcenie samochodów

·       o 11.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych, a o 18.00 dla młodzieży gimnazjalnej i starszej.

·       o godz. 18.00 Mszy św. prymicyjną odprawi neoprezbiter [nowo wyświęcony ksiądz] Paweł Jagła i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

·       o godz. 19.00 rozpocznie się pierwszy w tym roku w naszym kościele koncert festiwalu muzycznego „Barok w Radości”. Więcej informacji znajduje się na plakatach przed kościołem. Serdecznie wszystkich zapraszamy

·       Społeczne Ognisko Muzyczne zaprasza na koncert 17 czerwca o godz. 16.00 do szkoły przy ul. Wilgi. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.

2.      Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, w niedziele o godz. 17.30.

3.      Dnia 30 czerwca wyrusza autokarowa do Gietrzwałdu na Dzień Pokuty i narodowego rachunku sumienia. Wyjazd o 5.00 rano powrót ok. 22.00. Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na tablicy ogłoszeń.

4.      Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13 do 21 listopada. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej bądź bezpośrednio do biura „Hermes”. Więcej informacji znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

5.      W przyszłą niedzielę 24 czerwca Uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

6.      Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim Parafianom, którzy w ramach „ Niedzieli Chleba” hojnie poparli naszą inicjatywę. Informujemy, że po uregulowaniu należności za chleb, uzyskaliśmy kwotę w wysokości  3.522 zł 23 gr., którą przeznaczymy na potrzeby naszych samotnych, starszych, chorych Parafian.

7.      Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·                    Paweł Panecki kawaler z par. Św. Rodziny w Puławach i Ewelina Dudzik panna  z par. tut [zapowiedź 2]

·                    Artur Marcin Bilski kawaler z Radomia i Justyna Barbara Szymańska panna  z par. tut [zapowiedź 1]

·                    Tomasz Jan Logiński kawaler z par. Naj. Serca Pana Jezusa w Falenicy i  Anna Katarzyna Łosiewicz panna  z par. tut [zapowiedź 1]

BAROK W RADOŚCI