Wtorek, III Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.01.2021 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.   Dziś w niedzielę 24 stycznia obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

2.   W ramach „Dnia solidarności z Chorwacją” jest dziś prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi.

3.   Jutro w poniedziałek 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i ostatni dzień Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W niedzielę 31 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd wykonaniu Scholii Dziecięcej z naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy   do wspólnego śpiewania.Również przyszłą niedzielę, 31 stycznia Parafialny Chór Gaudium Angelicum zaprasza do wspólnego kolędowania w czasie Mszy św. wieczornej i po Mszy. Będziemy rozdawać śpiewniki i śpiewać, między innymi, staropolskie pastorałki.

4.   Dzieci klas trzecich i ich rodziców zapraszamy za tydzień w niedzielę  na Mszę św. przygotowującą do I Komunii św.. Mszą św. o godz. 16.00 dla szkoły 140 z ul. Wilgi oraz szkół Vizji i z ul. Żwanowieckiej, (105) a o 17.00 dla szkoły 204 z ul. Bajkowej. Podczas Mszy św. będzie też poświęcenie medalików i modlitewników pierwszokomunijnych oraz  wręczenie ich dzieciom. Będą one też transmitowany na stronie internetowej naszej parafii.

5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej która znajduje się na stolikach pod chórem.

6.   Trwa wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda. Ze względu na panującą epidemię zapraszamy mieszkańców z poszczególnych ulic do naszego kościoła na Msze św. o godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji. Msza św. jest połączona z błogosławieństwem kolędowym i przekazaniem specjalnego obrazka kolędowego ze słowem naszego biskupa i specjalną modlitwą kolędową oraz „wody święconej”, którą po powrocie do domu poświecimy swoje mieszkanie modląc się razem w Rodzinie o Bożą opiekę w nowym roku. Uczestnicząc we Mszy św. dana Rodzina będzie mogła złożyć ofiarę kolędową przeznaczoną na funkcjonowanie parafii i kościoła. Dziękujemy tym, którzy zechcą się z nami spotkać w ten sposób i modlić się o potrzebne łaski w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI

Poniedziałek; 25 stycznia  (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Lubiana; Wielostronna; Wspomnień;

Wtorek; 26 stycznia  (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Borkowska;  Łosicka; Pomologiczna; Skwierzyńska; Zagajnikowa;

Środa; 27 stycznia (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Bajkowa; Montażowa; Słotna; Żelechowska;

Czwartek;  28 stycznia (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Glicynii; Mrówcza;

Piątek; 29 stycznia (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Lawendowa; Ulanowska; Zegrzyńska;

Sobota; 30 stycznia (Msza Św. godz. 18.00)

ulice: Kazimierza Króla; Patriotów;