Piątek, II Tydzień Adwentu
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

1820195

II NIEDZIELA ADWENTU (9.12.2018)

1.     Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Będą trwały do wtorku włącznie. Połączone będą z Adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Kinal ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny w Otwocku. Program rekolekcji jest wywieszone w gablotach i na stronie internetowej parafii.

2.     Po mszach św. zbieramy do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

3.     Przed kościołem ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko wigilijne. Ofiary są na fundusz ministrancki. W kościele są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Datki na pokrycie kosztów instalacji dzwonów              O godz.16.00 w domu parafialnym spotkanie dla Żywego Różańca i Rodziny Rodzin, a po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy pierwszej i czwartej.

4.     W minionym tygodniu w czwartek został zainstalowany nowy dzwon, przeprowadzono renowacje starych dzwonów i zainstalowano automatyczne sterowanie. Już wszystko działa. Dziękujemy firmie „Ruduch” za wykonane prace, a wszystkim sponsorom za wsparcie tego dzieła. Dziękujemy też wspólnocie „Odnowa w Duchu Świętym” za ufundowanie pięciu nowych mikrofonów i miksera dla zespołu muzycznego, scholi i chóru. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

5.    Przed kościołem Parafialny Zespół Caritas z Odnową w Duchu Świętym rozprowadza wigilijne świece Caritas i świąteczne pocztówki malowane przez dzieci. W kościele jest choinka „Adwentowej Dobroci”, na której znajdują się bombki z prośbą o prezenty świąteczne. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii do 20 grudnia. Parafialna Wigilia Caritas dla osób samotnych i potrzebujących  odbędzie się 15 grudnia w sobotę o godz. 11.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Tomaszowskiej 4 w Radości. Serdecznie prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu Wigilii, o przygotowanie ciast i innych potraw wigilijnych. Za wszelką pomoc serdeczne Bóg Zapłać!

6.    Przyszłą niedzielę 16 grudnia o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci komunijnych i rodziców.

7.    W niedzielę 16 grudnia przedstawiciele Fundacji LARCH na Mszach św. będą dawać świadectwo z życia wspólnoty, a przed kościołem będzie kiermasz ozdób świątecznych organizowany przez tę fundację na wsparcie osób niepełnosprawnych.

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajdziemy przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.