Poniedziałek, X Tydzień zwykły

2022607

16.06.2019   XI NIEDZIELA  ZWYKŁA  ŚWIĘTEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

1.          Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy Świętego. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Zapaszmy na zakończenie roku szkolnego na Mszę św. dziękczynną: dzieci na godz. 11.00, a młodzież na godz. 9.30. Zachęcamy też dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego.

2.          Dziś kolejna „Niedziela Chleba” organizowaną przez naszą parafialną Caritas. Połączona z przeżywanie święta św. Alberta Chmielowskiego. Patrona naszego parafialnego  oddziału Caritas.

3.     Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30, a  w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

4.         W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

·     Msze Św. odprawimy o godz. : 7.00, 8.00, 10.00 ~~12, 18.00

·     po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wierni którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny.

·     prosimy tradycyjnie o przygotowanie trasy procesji (jak w latach poprzednich) a także o udekorowanie domów i o nieparkowanie samochodów na trasie procesji.

·     przez oktawę Bożego Ciała będziemy po nabożeństwie czerwcowym odprawiać procesję eucharystyczną. Zapraszamy asystę kościelną do orszaku procesyjnego.

5.          W przyszłą niedziele 23 czerwca o godz. 19.00 rozpocznie się pierwszy w tym roku w naszym kościele koncert ósmej edycji festiwalu muzycznego „Barok w Radości”. W programie tegorocznego festiwalu planujemy między innymi arcydzieło wszech czasów: Nieszpory NMP Claudio Monteverdiego oraz muzykę sakralną Wolfganga Amadeusza Mozarta. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6.          Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku. W tym czasie nie zapominajmy o Bogu, modlitwie i  uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.

7.         Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej, którą znajdziemy na stolikach pod chórem i w zakrystii.