Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy

NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ CZESTOCHOWSKIEJ

NIEDZIELA 13.05.2018

18.00      Zbiórka przed kościołem i procesyjne przejście ulicą Wilgi do zbiegu ulic Olchy i Izbickiej na spotkanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przybywającego z parafii z Aleksandrowa.

18.30           Procesja z Obrazem Matki Bożej  Częstochowskiej do kościoła ul. Olchy i Wilgi.

19.00           Powitanie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej:

- nabożeństwo i Msza Święta  pod przewodnictwem  Ks. Abp. Henryka Hosera.

- czuwanie w ciszy.

21.00           Apel Jasnogórski.

21.30           Modlitwa różańcowa.

22.00        Nabożeństwo dla ludzi z różnymi problemami i ich  rodzin oraz osób, które pragną wspomóc ich swoja modlitwa  -  prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

23.00           Nabożeństwo – Modlitwa wdzięczności za zmarłych i dar przekazania wiary

24.00          Msza Święta dziękczynno-błagalna za dar powołania („Pasterka Maryjna”) celebrowana przez kapłanów pochodzących lub pracujących w parafii.

PONIEDZIAŁEK 14.05.2018

1.00-6.30     Czuwanie mieszkańców poszczególnych części parafii

6.30            Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N M P.

7.00            Msza Święta.

8.30            Msza Święta  dla dzieci klas 6 i 7 i młodzieży gimnazjalnej szkoła nr 240 z ul. Bajkowej

9.30            Msza Święta dla  dzieci klas 6 i 7 młodzieży gimnazjalnej szkoła nr 140 z ul. Wilgi

11.00          Msza Święta dla chorych i ludzi w podeszłym wieku połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych.

13.00           Msza Święta dla matek w stanie błogosławionym, niemowląt, dzieci przedszkolnych , szkolnych (klasy 0-5), (dzieci przychodzą z rodzicami lub opiekunami), oraz specjalne błogosławieństwo dzieci i ofiarowanie ich Jezusowi i jego Matce.

14.30–16.00   Czuwanie grup parafialnych.

16.00           Nabożeństwo zakończenia- różaniec.

16.30           Msza Święta koncelebrowana na zakończenie nawiedzenia Parafii.

17.30            Zakończenie Nawiedzenia  : poświecenie dewocjonaliów, pożegnanie Obrazu, Apel Jasnogórski, Procesja z Obrazem przed kościół do bramy.

Ok.18.00      Odjazd Obrazu do Parafii Imienia N.M. P. w Międzylesiu.