Święta

Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Alberta Wielkiego, biskupa i dr Kościoła

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2160019

Nawiedzenie Obrazu Bożego Miłosierdzia w naszej parafii.  

 

Peregrynacja rozpocznie się od ul. Wilgi. Porządek szczegółowy peregrynacji jest następujący: Obraz Bożego Miłosierdzia zabierze do domu rodzina z pierwszego numeru z ul. Wilgi. Obraz będzie nawiedzał po kolei rodziny po stronie nieparzystej do końca tej ulicy. Następnie od końca ulicy będzie peregrynował stroną parzystą w kierunku kościoła. W rodzinie  Obraz Bożego Miłosierdzia będzie przebywał dobę [ od godz. 19.00 danego dnia do 19.00 następnego]. Rodzina, która przyjęła obraz uroczyście go przekazuje następnej rodzinie. Jest wielka prośba, by rodziny porozumiewały się między sobą tak, by Obraz był płynnie przekazywany, od rodziny do rodziny. Po zakończeniu peregrynacji na danej ulicy, rodzina, która przyjęła obraz jako ostatnia, ten obraz przynosi do kościoła w sobotę wieczorem na Mszę św. o 18.00, która będziemy sprawować w intencji wszystkich rodzin z danej ulicy, które przyjęły w swoich domach obraz Miłosierdzia Bożego.

Wszystkie rodziny, z tej ulicy, serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną. W niedzielę wieczorem rodzina z pierwszego numeru następnej ulicy tj. [Wisełki] zabiera obraz do swojego domu i rozpoczyna się nawiedzenie rodzin w kolejności takiej samej jak na poprzedniej ulicy, czyli na początku numery nieparzyste a potem od końca parzyste.

Na czas wakacji peregrynacja obrazu będzie zawieszona. Obraz będzie przebywał w kościele. Po wakacjach peregrynacja obrazu ruszy w kolejności dalszych ulic. Obraz Bożego Miłosierdzia będzie nawiedzał najpierw ulice równoległe do kościoła, a więc od ulicy Wilgi do Wolęcińskiej, a następnie prostopadłe, zaczynając od ulicy Patriotów do końca ulic po tej stronie naszej parafii plus ulica Izbicka strona nieparzysta. Potem obraz będzie nawiedzał rodziny po drugiej stronie Izbickiej. Po zakończeniu peregrynacji obrazu po stronie kościoła obraz będzie nawiedzał wszystkie rodziny po drugiej stronie torów.    
 

Do obrazu będą dołączone materiały pomagające nam dobrze i owocnie przeżyć czas nawiedzenia. Będzie też dołączona Księga Nawiedzeń, do której prosimy rodziny o wpisywanie dziękczynień i świadectw nawiedzenia.

Z peregrynacją łączy się zwyczaj składania ofiar przez rodziny. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę z racji nawiedzenia prosimy, aby nie wkładać ofiar do teczki z materiałami. Lepiej będzie ofiarę w kopercie złożyć na tacę podczas niedzielnej Mszy świętej.   

Całą Parafię, wszystkich wiernych, prosimy   o szczególną modlitwę, aby nawiedzenie czyli peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego do naszych rodzin przyniosła wspaniałe owoce, pogłębienia naszej wiary , miłości oraz umocnienie więzi  z Chrystusem, Kościołem i miedzy nami.

Kolejność peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego

 w parafii Matki Bożej Anielskiej w Radości

 

ulica Wilgi

ulica Wisełki

ulica Orłowskiego

ulica Planetowa

ulica Pajęcza

ulica Zbójnogórska

ulica Łabędzia

ulica Ezopa

ulica Lipkowska

ulica Wolęcińska

ulica Przyleśna

ulica Trakt Napoleoński

ulica Sobierajska

ulica Warsztatowa

ulica Szczytnowska

ulica Marty

ulica Liścienia

ulica Bachusa

ulica Żarecka

ulica Powiatowa

ulica Janosika

ulica Rawicka

ulica Podmokła

ulica Artystyczna

ulica Kwitnącej Akacji

ulica Cygańska

ulica Fromborska

ulica Jontka

ulica Zimowa

ulica Serdeczna

ulica Olchy

ulica Gierdawska

ulica Burzliwa

ulica Otawska

ulica Limby

ulica Radłowska

ulica Osterwy

ulica Izerska

ulica Szreniawska

ulica Izbicka