Nawiedzenie Obrazu Bożego Miłosierdzia

w naszej parafii  2019/2020

Do tej pory obraz nawiedził rodziny z ulic: Wilgi, Wisełki, Orłowskiego, Planetowej, Pajęczej, Zbójnogórskiej, Łabędzia. Od tej niedzieli rozpoczyna peregrynacje na ul. Ezopa i następne .

Obraz Bożego Miłosierdzia zabiera do domu rodzina z pierwszego numeru danej ulicy. Obraz nawiedza po kolei rodziny po stronie nieparzystej danej ulicy do końca tej ulicy. Następnie od końca ulicy tej peregrynuje stroną parzystą w kierunku kościoła. W rodzinie  Obraz Bożego Miłosierdzia przebywa dobę [ od godz. 19.00 danego dnia do 19.00 następnego]. Rodzina, która przyjęła obraz uroczyście go przekazuje następnej rodzinie. Jest wielka prośba, by rodziny porozumiewały się między sobą tak, by Obraz był płynnie przekazywany, od rodziny do rodziny.

Niektóre osoby mówiły, że nie mogą informować następnych rodzin bo to ich zdaniem jest nawracaniem…. Jest to nieporozumienie. Chodzi przecież oto by poinformować następną rodzinę o możliwości przyjęcia obrazu, który nawiedza rodziny naszej, a nie obcej parafii. To nawet nie jest kwestia pobożności, ale zwykłej kultury i szacunku do siebie. Bardzo prosimy; chciejmy dołożyć swoją cegiełkę do tego Bożego Dzieła informując się wzajemnie. Jezus powiedział: jeśli ktoś cokolwiek uczyni dla Mnie stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy.

Po zakończeniu peregrynacji na danej ulicy, rodzina, która przyjęła obraz jako ostatnia, ten obraz przynosi do kościoła w sobotę wieczorem na Mszę św. o 18.00, która będziemy sprawować    w intencji wszystkich rodzin z danej ulicy, które przyjęły w swoich domach obraz Miłosierdzia Bożego. Wszystkie rodziny, z tej ulicy, serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną. W niedzielę wieczorem rodzina z pierwszego numeru następnej ulicy tj. zabiera obraz do swojego domu i rozpoczyna się nawiedzenie rodzin w kolejności takiej samej jak na poprzedniej ulicy, czyli na początku numery nieparzyste a potem od końca parzyste.

Obraz Bożego Miłosierdzia będzie nawiedza najpierw ulice równoległe do kościoła, a więc od ulicy Wilgi do Wolęcińskiej, a następnie prostopadłe, zaczynając od ulicy Patriotów do końca ulic po tej stronie naszej parafii plus ulica Izbicka strona nieparzysta. Potem obraz będzie nawiedzał rodziny po drugiej stronie Izbickiej. Po zakończeniu peregrynacji obrazu po stronie kościoła obraz będzie nawiedzał wszystkie rodziny po drugiej stronie torów.

Do obrazu są dołączone materiały pomagające nam dobrze  i owocnie przeżyć czas nawiedzenia. Jest też dołączona Księga Nawiedzeń, do której prosimy rodziny o wpisywanie dziękczynień i świadectw nawiedzenia.

Całą Parafię, wszystkich wiernych, prosimy o szczególną modlitwę, aby nawiedzenie czyli peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego do naszych rodzin przyniosła wspaniałe owoce, pogłębienia naszej wiary , miłości oraz umocnienie więzi z Chrystusem, Kościołem i miedzy nami.

Kolejność peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego

w parafii Matki Bożej Anielskiej w Radości