Poniedziałek, XX Tydzień zwykły

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

TERMIN: OD 12 DO 20 PAŻDZIERNIKA 2019

CENA 1750 zł + 90 EURO

Sarajewo – Medjugorje (Podbrdo – Krizevac) - Mostar - Dubrownik – Wodospady Kravica- Split- Zadar- Jeziora Plitwickie- Marija Bistrica

Dzień 1

Zbiórka przy parafii we wczesnych godzinach porannych. Wyjazd na pielgrzymkę, przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Słowenię. Wieczorem przyjazd do hotelu w północnej Bośni, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Sarajewa w godzinach przedpołudniowych, zwiedzanie stolicy kraju: przejazd znaną z ostatniej wojny Aleją Snajperów, miejsce wybuchu I Wojny Światowej, dawna synagoga, katedra łacińska pw. Serca Jezusowego (Msza św.), Bezistan – bazar islamski, Baščaršija – główny rynek miejski, pochodzący z czasów osmańskich. Przejazd do Medjugorie. Kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wejście na górę Križevac – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, potem czas na indywidualną modlitwę w Medjugorie, Msza św., w miarę dostępności: spotkania w jednej ze wspólnot obecnych w Medjugorie. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 4

Wejście na wzgórze Podbrdo, śniadanie wyjazd do Mostaru, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: słynny Most Turecki odbudowany po ostatniej wojnie, ostrzelany kościół Franciszkański, meczet Mehmed-Paszy (wejście na minaret, panorama Mostaru), bazar w stylu orientalnym, powrót do Medjugorje. Msza św., kolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wycieczka do Dubrownika, perły Dalmacji (południowej Chorwacji), zwiedzanie: mury miejskie, Brama Pile, kościół Franciszkański, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, spacer ulicą Stradun. Dodatkowo w czasie wolnym możliwość rejsu na wyspę Lokrum lub spacer po murach lub wejście/wjazd na górę Srdj – panorama starego Dubrownika. Przejazd nad Wodospady Kravica . W ciągu dnia Msza św. kolacja i nocleg w Medjugoriu.

Dzień 6

Śniadanie, potem czas na indywidualną modlitwę i pobyt w Medjugorie, Msza św., w miarę dostępności: spotkania w jednej ze wspólnot obecnych w Medjugorie. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Splitu: najwęższa ulica świata, pałac Dioklecjana z lochami, Złote Bramy Miejskie, świątynia Jupitera, katedra przejazd do Trogiru, przejazd do północnej Dalmacji i zwiedzanie Zadaru: katedra św. Anastazji, kościół św. Donata, dawne forum rzymskie, organy morskie, miejsce ‘powitania słońca’. W ciągu dnia Msza św. kolacja, nocleg w okolicach.

Dzień 8

Śniadanie, Msza św., przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich, przejazd do Marija Bistrica, najważniejszego chorwackiego sanktuarium Maryjnego w Chorwacji, kolacja, nocleg w okolicach Zagrzebia.

Dzień 9

Wczesne śniadanie, powrót do Polski, przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Cena pielgrzymki zawiera:

• przejazd na całej trasie komfortowym autobusem (klimatyzacja, DVD),

• 8 noclegów w hotelach / pensjonatach **/***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

• 8 śniadań, 8 kolacji,

• opiekę duchową i Msze Św.,

• opiekę pilota,

• obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,

• ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 20 000 euro, NNW 15 000 zł BP 1000zł).

Cena nie zawiera:

• ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (750 zł),

• dobrowolnego, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (musi ono zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel) oraz dobrowolnego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych,

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, opłat wjazdowych i miejscowych, przewodników lokalnych, słuchawek systemu tour audio guide - koszt 90 euro,

• napojów do kolacji oraz do obiadu.

Uwagi:

• aby uczestniczyć w pielgrzymce nie trzeba posiadać paszportu, wystarczy dowód osobisty,

• w Polsce nie ma możliwości zakupu marek wymienialnych – waluty bośniackiej, ale można tam płacić w chorwackich kunach lub w euro. Podczas pobytu w Dubrowniku również wystarczy euro.