Święta

Środa, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Święto św. Łuk

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
1619827

SCHOLA „ANIELSKIE NUTKI”

 

Schola „Anielskie Nutki” swoim śpiewem pragnęła się modlić i sprawić aby Eucharystia była przeżywana w sposób wyjątkowy, bo jak wszyscy wiemy: „Kto śpiewa ten się modli podwójnie”.

  • Schola dziecięca powstała w październiku 2014 roku z inicjatywy dzieci i s. Weroniki Marii Kałuży CR.
  • Ubogacała pieśnią Msze Święte dla dzieci o godz. 11.00. Włączała się w oprawę muzyczną podczas nabożeństw kierowanych do dzieci (różaniec, roraty, drogi krzyżowe, adoracje) oraz w czasie różnych uroczystości parafialnych ( I Komunia Święta, Jubileusz księdza Proboszcza Kazimierza Sokołowskiego).
  • Schola przygotowywała różnego rodzaju inscenizacje, często związane z rokiem liturgicznym.
  • W "Anielskich Nutkach" śpiewa około 40 dzieci w różnym wieku. Łączy je miłość do muzyki, chęć wspólnego śpiewania i poprzez ten śpiew jeszcze pełniejszego uwielbienia Pana Boga.
  • Próby scholi odbywały się początkowo w czwartki w Zespole Szkół nr 120, a w soboty o godz. 15.00 w sali parafialnej. Po zmianie planu lekcji w SP nr 120 schola spotykała się raz w tygodniu - w piątki w godzinach od 15.00 do 17.00 w sali Zespołu Szkół nr 120. W czasie prób powtarzany był repertuar i rozczytywane były nowe utwory.

s. Weronika Maria Kałuża CR

 

SKŁAD SCHOLI "Anielskie Nutki" w roku szkolnym 2014/2015

OPIEKUN - S. WERONIKA MARIA KAŁUŻA CR

KL. 0-IV

Klasy V-VI

1. Bańkowska Amelia

2. Borkowska Maria

3. Brodowicz Ida

4. Burda Dagmara

5. Cisowska Emilia

6. Cisowska Janina

7. Ćwik Karolina

8. Huba Joanna

9. Jamiołkowska Hanna

10. Kiełczewska Natalia

11. Kowalczyk Maria

12. Mroczek Jakub

13. Pawęska Sara

14. Pikała Helena

15. Stępniewska Michalina

16. Szerejko Szymon

17. Szewczyk Róża

18. Świderska Jagoda

19. Szuba Marcelina

20. Święs Patrycja

21. Święs Paulina

22. Zboch Aleksandra

23. Żebrowska Wiktoria

1. Balczun Zuzanna

2. Bożek Maja

3. Brodowicz Bogna (skrzypce)

4. Chodubska Anna

5. Chojecki Maciej

6. Czerniawska Malwina

7. Ćwik Kamil

8. Dunin-Borkowska Agnieszka (skrzypce)

9. Gronek Karolina

10. Florczak Julia (skrzypce)

11. Gawryszewska Anna (gitara)

12. Kamińska Gabriela

13. Kannewiszer Adrianna

14. Komarnicka Miriam

15. Kwiecińska Anna

16. Matulska Gabriela

17. Pusz-Bocheński Tadeusz

18. Rajczewski Wiktor

19. Sender Julia

20. Szymańska Aleksandra

21. Truszkowska Katarzyna

22. Tobiasz Agata

23. Zając Klaudia

 

 

 

DZIAŁALNOŚĆ SCHOLI

„ANIELSKIE NUTKI”

 

XIV DZIEŃ PAPIESKI - 12 PAŹDZIERNIK 2014 r.

W niedzielę 12 października obchodziliśmy XIV Dzień Papieski, pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Na Mszy Świętej schola zaśpiewała pieśni, nawiązujące do wyborów życiowych Jana Pawła II.


NIEDZIELA MISYJNA

Misyjne klimaty poczuliśmy szczególnie w Niedzielę Misyjną 18 października 2014r. Śpiewaliśmy w różnych językach, ubraliśmy się w stroje z różnych krajów, aby w łączności z misjonarzami i naszymi rówieśnikami z krajów misyjnych uwielbić Pana Boga. Yesu akuzwe! (w jęz. kinyarwanda Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!) Mungu asifiwe! (w jęz. kiswahili Niech będzie Bóg uwielbiony) Tymi zwrotami w językach afrykańskich powitał zaskoczonych uczestników Liturgii Mszy Świętej ks. Rafał Kaściński.


11 LISTOPADA

Trzecim występem artystycznym było przygotowanie w kościele parafialnym akademii z okazji święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada. Motywem przewodnim uroczystości było znaczenie słów „WOLNOŚĆ” i „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Na początku piątoklasistka Anna Gawryszewska z towarzyszeniem scholi wykonała piosenkę pt.: „Jedenasty listopada”, wywierając ogromne wrażenie na publiczności wspaniałym wykonaniem i interpretacją tekstu. Słowa o uwięzionym ptaku, który nie śpiewa, ponieważ jest nieszczęśliwy, podkreślił Konrad Szymański recytując znany wiersz Ignacego Krasickiego o starym i młodym czyżyku w klatce.

Wiersze był przeplatane i ubogacone znanymi pieśniami patriotycznymi.

Na zakończenie ks. Rafał Kaściński podziękował wykonawcom i podkreślił jak ważną rolę odgrywa w życiu młodego człowieka świadomość, czym jest Niepodległość. Wicedyrektor Bajkowego Przedszkola Pani Monika Dąbrowska pochwaliła występujących uczniów za profesjonalizm wykonania i interpretacji trudnych, lecz równocześnie pięknych utworów literackich i muzycznych.


ADWENT

Codziennie, przez cały adwent (z wyjątkiem niedziel) dzieci z naszej parafii uczestniczyły we Mszach Świętych roratnich o godz. 6.45. Po każdej Mszy dzieci losowały miedzy sobą figurkę Matki Bożej, którą zabierały do domu na 24 godziny, aby się tam modlić z całą rodziną.

W czasie Rorat (po II Niedzieli Adwentu) schola była odpowiedzialna za przygotowanie Liturgii Mszy Świętej. W ostatnią Niedzielę Adwentu 21 grudnia przedstawiliśmy w naszym kościele scenkę o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie.


KONCERT KOLĘD

Wraz z przyjściem świąt Bożego Narodzenia zrodził się w naszych głowach pomysł, aby w Niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 11.00 wspólnie z parafianami zaśpiewać kolędy.

W koncercie wzięło udział ponad 30 dzieci, które śpiewały znane i mniej znane kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach, ale zawsze z pełnym zaangażowaniem i dziecięcą radością.


ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI

W niedzielę 1 marca 2015 roku w kościele Matki Bożej Anielskiej (a także 13 marca 2015 roku w auli Zespołu Szkół nr 120) odbył się apel związany z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Schola parafialna oraz najmłodsi parafianie ze swoimi rodzicami w ciekawy, teatralno-muzyczny sposób, ukazali sylwetki Żołnierzy Wyklętych.


WIELKI POST

Wielki Post przyniósł scholi pomysł na kolejne przedstawienie pt. "ŚWIADKOWIE". Najstarsi uczestnicy scholi wcielili się w rolę świadków Jezusa, którzy mogli towarzyszyć Mu w ostatnich godzinach ziemskiego życia. Byli to: Piłat, Markus, Sara, Maryja, Maria Magdalena, Szymon, Weronika, Judasz, Rebeka, Solicjusz, dobry Łotr i Józef z Arymatei.

Przedstawienie wystawiliśmy w czasie rekolekcji szkolnych (trzykrotnie) oraz 13 marca w kościele parafialnym.


NIEDZIELA PALMOWA

29. marca wzięliśmy udział w Niedzieli Palmowej, która upamiętniała wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie prób nauczyliśmy się pięknych nowych pieśni, które później śpiewaliśmy w czasie procesji i Mszy Świętej.

Przy dźwiękach pieśni: "Wjeżdża Król nasz Jezus cichy do Jerozolimy..." oraz „Hołd Tobie sława i cześć...” wierni przeszli wokół kościoła. Największy tłum stanowiły dzieci, które w swych pięknych i kolorowych strojach ( ze Starożytnej Palestyny!!!) dodawały szczególnego blasku i piękna całej procesji.

Uroczysta procesja odbyła się z udziałem niezwykłego gościa - osiołka, który wywołał sporo radości - szczególnie wśród dzieci. Dziękuję za pomoc w „odnalezieniu” osiołka naszej scholistce Ani oraz Jej Mamie pani Ewie Chodubskiej! Dzięki Ich poświęceniu i wytrwałości procesja nabrała szczególnego piękna. Słowa wdzięczności kieruję także do Pani Zofii Wielowieyskiej za wypożyczenie osiołka oraz do Pani Ani Witka za przywiezienie go do Radości.


ADORACJA KRZYŻA - WIELKI PIĄTEK

W Wielki Piątek dzieci z naszej parafii miały możliwość uczestniczenia we własnym nabożeństwie pasyjnym. Mogły adorować Pana Jezusa Ukrzyżowanego, wyrażając swoją dziecięcą miłość tak, jak czuły.

Adorację Krzyża ubogacił śpiew pieśni pasyjnych, wykonany a cappella przez  grupę dzieci należących do scholi. Starsze scholistki prowadziły także Drogę Krzyżową.


NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Schola przygotowała piosenki o Jezusie Dobrym Pasterzu oraz pięknie przebrała się w stroje pasterzy, górali – baców a także za owieczki!!!


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Schola czynnie uczestniczyła w uroczystościach parafialnych, ubogacając śpiewem liturgię i dlatego włączyła się w czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego oraz pięknym śpiewem ubogaciła Mszę Świętą w Rocznicę I Komunii Świętej.


UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę Trójcy Świętej, na Mszy Świętej o godz. 11:00, 40 dzieci z klasy trzeciej z Zespołu Szkół nr 120 przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Kamil Korski – flet poprzeczny, Wojciech Jopek – skrzypce, wokal: Agnieszka Dunin-Borkowska, Klaudia Przybyłko, Anna Gawryszewska, Patrycja Święs i Paulina Święs ubogacił muzyką i śpiewem tą piękną Uroczystość. Był to czas pełen radości i wzruszeń. Na koniec Proboszcz parafii ks. Kazimierz Sokołowski oraz rodzice podziękowali scholi za oprawę muzyczną.

 

"Anielskie Nutki" pracowały dla Pana bardzo sumiennie i z wielką radością oraz z ogromnym zapałem. W ciągu roku - dokonały rzeczy niezwykłych i pięknych. Niech Pan wynagrodzi wasz trud i poświęcenie.

s. Weronika Maria Kałuża CR


"Anielskie Nutki" na próbach

Powrót

"Anielskie Nutki" śpiewają dla Pana

Powrót

Pragnę bardzo serdecznie podziękować "Anielskim Nutkom" za ich obecność i otwartość. W ciągu tego roku szkolnego dokonałyście rzeczy WIELKICH i WSPANIAŁYCH!!!

Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców: dziękuję za pomoc w przygotowaniu wszystkich uroczystości, zaufanie, dobroć i ogromną życzliwość jakiej doznałam.

Z wdzięcznością prowadząca  scholkę w roku szkolnym 2014/2015  -

s. Weronika Maria Kałuża CR

SCHOLA

Powrót

Schola w pracy

Powrót