Poniedziałek, XX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera

2083237

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania dbywają się w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7 w niedziele o godz. 19.00.

Najbliższe spotkanie po wakacjach:

GRUPA 1 -  II niedziela miesiąca -  8 WRZEŚNIA

GRUPA 2 - IV niedziela miesiąca - 22 WRZEŚNIA

GRUPA 3 -  V niedziela miesiąca - 29 WRZEŚNIA

GRUPA 4 - II niedziela miesiąca -   8 WRZEŚNIA

GRUPA 5 - III niedziela miesiąca - 15 WRZEŚNIA

GRUPA 6 - III niedziela miesiąca - 15 WRZEŚNIA

GRUPA 7 -  V niedziela miesiąca -  29 WRZEŚNIA

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 30 LISTOPADA 2019 GODZ.11.00

Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania uzupełnia łaskę chrztu świętego. W tym sakramencie otrzymujemy Ducha Świętego, który umacnia nas w wierze i miłości. Przez sakrament bierzmowania Jezus Chrystus udziela nam szczególnej mocy Ducha Świętego i zobowiązuje nas do większej odpowiedzialności za Kościół. Duch Święty w sakramencie bierzmowania umacnia naszą wiarę, abyśmy umieli o niej świadczyć wobec innych. Obdarza nas pełnią swoich darów, dzięki którym stajemy się posłuszni Bożym natchnieniom. Bierzmowania udziela ksiądz biskup młodzieży I klas liceum. Sakrament bierzmowania poprzedza 2 - letnia katechizacja przy parafii. Są to comiesięczne spotkania, które mają pogłębić wiarę każdego młodego człowieka.