Niedziela, XXIX Tydzień zwykły
Dwudziesta Dziewiąta Niedziela zwykła

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W niedzielę 30 września po wieczornej Mszy św. w kościele odbędzie się  spotkanie dla wszystkich, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Następnymi spotkaniami będą:

EGZAMIN - od 11 do 13 października według podanej kolejności na kartach bierzmowanych. Na egzamin przychodzimy z rodzicami i wybieramy imię i świadka bierzmowania według kryteriów podanych na spotkaniu.

BEZPOŚREDNIE PRZYGOTOWANIE DUCHOWE I LITURGICZNE - od 24 do 26 października od godz. 18.00.

Informujemy, że w sobotę 27 października o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy św. udzieli Sakramentu Bierzmowania Ks. Biskup Wojciech Osial.

Osoby które jeszcze nie dostarczyły świadectw chrztu proszone są o niezwłoczne uzupełnienie braków!

Dla Młodzieży klas 8 i III gimnazjalnych zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania rozpoczeły się w październiku, a pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się na początku listopada.

Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania uzupełnia łaskę chrztu świętego. W tym sakramencie otrzymujemy Ducha Świętego, który umacnia nas w wierze i miłości. Przez sakrament bierzmowania Jezus Chrystus udziela nam szczególnej mocy Ducha Świętego i zobowiązuje nas do większej odpowiedzialności za Kościół. Duch Święty w sakramencie bierzmowania umacnia naszą wiarę, abyśmy umieli o niej świadczyć wobec innych. Obdarza nas pełnią swoich darów, dzięki którym stajemy się posłuszni Bożym natchnieniom. Bierzmowania udziela ksiądz biskup młodzieży I klas liceum. Sakrament bierzmowania poprzedza 2 - letnia katechizacja przy parafii. Są to comiesięczne spotkania, które mają pogłębić wiarę każdego młodego człowieka.