Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wsp. św. Alberta Wielkiego, biskupa i dr Kościoła

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania dbywają się w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7 w niedziele o godz. 19.00.

Obowiązkowe spotkania dla wswzystkich kandydatów:
27 [środa], 28 [czwartek] i 29 [piątek] listopada godz. 18.00.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 30 LISTOPADA 2019 GODZ. 11.00

Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania uzupełnia łaskę chrztu świętego. W tym sakramencie otrzymujemy Ducha Świętego, który umacnia nas w wierze i miłości. Przez sakrament bierzmowania Jezus Chrystus udziela nam szczególnej mocy Ducha Świętego i zobowiązuje nas do większej odpowiedzialności za Kościół. Duch Święty w sakramencie bierzmowania umacnia naszą wiarę, abyśmy umieli o niej świadczyć wobec innych. Obdarza nas pełnią swoich darów, dzięki którym stajemy się posłuszni Bożym natchnieniom. Bierzmowania udziela ksiądz biskup młodzieży I klas liceum. Sakrament bierzmowania poprzedza 2 - letnia katechizacja przy parafii. Są to comiesięczne spotkania, które mają pogłębić wiarę każdego młodego człowieka.