Czwartek, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W NIEDZIELĘ 18 i 25 KWIETNIA PO MSZY ŚW. O GODZ.  18.00  W KOŚCIELE OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH KANDYDATÓW

Przypominamy o przynoszeniu Katechezy nr 6, 7 i 8 do 11 kwietnia oraz kartki indeksu kandydata do bierzmowania.

20 września w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00  w kościele odbyło się spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowanie [grupa z poprzedniego roku] i ich rodziców. Obecność była  konieczna do kontynuowania przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jeżeli ktoś nie mógł być na tym spotkaniu powinien w najbliższym czasie odebrać w kancelarii materiały potrzebne do dalszej pracy formacyjnej.

Przypominamy, że do października osoby które tego jeszcze nie zrobiły przynoszą zaległe materiały: Katecheze nr 1, Deklarację, Akt chrztu ...

Karte obecności i wypełnioną Katecheze nr 2 przynosimy do zakrystii 8 listopada.

Sakrament bierzmowania

Sakrament bierzmowania uzupełnia łaskę chrztu świętego. W tym sakramencie otrzymujemy Ducha Świętego, który umacnia nas w wierze i miłości. Przez sakrament bierzmowania Jezus Chrystus udziela nam szczególnej mocy Ducha Świętego i zobowiązuje nas do większej odpowiedzialności za Kościół. Duch Święty w sakramencie bierzmowania umacnia naszą wiarę, abyśmy umieli o niej świadczyć wobec innych. Obdarza nas pełnią swoich darów, dzięki którym stajemy się posłuszni Bożym natchnieniom. Bierzmowania udziela ksiądz biskup młodzieży I klas liceum. Sakrament bierzmowania poprzedza 2 - letnia katechizacja przy parafii. Są to comiesięczne spotkania, które mają pogłębić wiarę każdego młodego człowieka.