26.02.2017                    VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.  W poniedziałek kolejne spotkanie dla narzeczonych o godz. 19 w domu parafialnym.

      2.  W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem zostaną odprawione w godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. W internecie będzie transmisja Mszy o godz. 9.00 i 18.00

       3.  Przypominamy przepisy postne:

       ·       wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki, Środę Popielcową i Wigilię

       ·       post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

      4.  W I piątek miesiąca:

       ·       do chorych udamy się od godz. 9.00

       ·       zapraszamy na Drogi Krzyżowe: dzieci na godz. 16.30, dorosłych na 17.15, (w internecie będzie transmisja nabożeństwa o 17.15)

·       spowiadać będziemy także podczas nabożeństw (czyli od 16.30)

     5.  W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza, patrona m.in. naszego księdza Proboszcza, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

     6.  W przyszłą niedzielę:

       ·       Msza Św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w intencji ks. Proboszcza i wszystkich, którym patronuje św. Kazimierz

       ·       po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja

       ·       Gorzkie Żale będą odprawione o godz. 17.00

7.  Parafia organizuje pielgrzymkę na Maltę: „Śladami św. Pawła” w dniach 14 - 21 października 2017, cena 3800 zł, szczegółowy program wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i w internecie. Zapisy do końca lutego w zakrystii lub kancelarii.

8.  Szkoła Strumienie wystawia sztukę Szekspira „Poskromienie złośnicy” 28 lutego o godz. 18.00 w auli szkoły, szczegóły na plakacie.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

14 – 21.10.2017

MIN. 30 OSÓB

MIN. 35 OSÓB

MIN. 40 OSÓB

3 950 ZŁ

3 850 ZŁ

3 770 ZŁ

PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ:                                         WARSZAWA – MALTA

Zbiórka na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy Kaplicy Lotniskowej godz. 16:00, spotkanie z przedstawicielem biura, Msza św., odprawa bagażowa. Wylot na Maltę godz. 18:20. Po przylocie transfer do hotelu  w okolicach nadmorskich miejscowości Sliema,  lub Mellieha, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:                                       MELLIEHA – MDINA -  MOSTA DOME -  RABAT

Po śniadaniu przejazd do MELLIEHA – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, następnie udamy się do MDINA – dawnej stolicy Malty, zamieszkanej przez najmożniejsze maltańskie rody. Miasto jest prawdziwą  perłą w koronie Malty, jednym z najpiękniejszych średniowiecznych miast w Europie. Usytuowana na szczycie wzgórza jest otoczona fortyfikacjami. Przejście ulicami i postój obok najważniejszych  pałaców oraz miejsc przesyconych historią.  Dojście do bastionów, skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzanie barokowej Katedry św. Pawła z zegarem wskazującym dni i miesiące zamiast godzin. W dalszej kolejności MOSTA DOME – kaplica ze słynną kopułą, trzecią na świecie pod względem wielkości. oraz miejscowość RABAT –  w centralnej części miasta, znajduje się kościół św. Pawła ufundowany w 1575 r., pod jego murami jest legendarna grota,  gdzie apostoł został znaleziony po rozbiciu statku w 60 r. n.e. i w której mieszkał przez trzy miesiące Popołudniu wyprawa na WYSPĘ ŚW. PAWŁA - statkiem, Msza św. polowa. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:                                         VALLETTA

Po śniadaniu przejazd stolicy Republiki Malty – zbudowanej w XVI wieku przez zakon joannitów -  VALLETTY - zwiedzanie: Katedra św. Jana – w oratorium świątyni można podziwiać m.in. obraz Caravaggia Ścięcie świętego Jana, a w Muzeum Katedralnym – flamandzkie arrasy, Ogrody Barracca, z których rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na Wielki Port (Grand Harbour). Następnie – Pałac Wielkiego Mistrza, który przez wieki był siedzibą władz zakonu oraz kościół św. Pawła z relikwiami świętego. Msza św. Czas wolny – spacer główną ulicą, gdzie znajdują się sklepy i kawiarnie. Powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4 DZIEŃ:                                         WYSPA GOZO

Po śniadaniu rejs na WYSPĘ GOZO. Według mitologii to właśnie na Gozo mieszkała mityczna nimfa Kalipso – zwiedzanie wyspy: ruiny prehistorycznej świątyni Ggantija, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, które stanowią najstarszą na świecie wolnostojącą budowlę, wzniesioną ok. 3600 r. p.n.e., Kościół Ta Pinu (sanktuarium słynnego z licznych uzdrowień i wizyt papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI) z cudownym wizerunkiem Maryi. Msza św. Przejazd do wspaniałego dzieła natury, gigantycznego łuku skalnego – Dwejra  z naturalnym „Lazurowym Oknem” na Morze Śródziemne, stolica wyspy – Victoria oraz wioska rybacka Xlendi. Czas wolny na zakupy. Gozo słynie nie tylko z wyrobów wełnianych i ręcznie robionych koronek. Ponieważ jest to również wyspa rolnicza, można tu nabyć lokalne produkty takie jak – oliwki, suszone pomidory, kapary, dżem z opuncji, miody. Późnym popołudniem rejs powrotny na Maltę. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ:                                         SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA

Po śniadaniu przejazd  do Trzech Miast Grand Harbour: SENGLEA, COSPICUA i VITTORIOSA. Zwiedzanie. Miasto Vittoriosa było dla joannitów bazą po przybyciu na wyspy w 1530 roku. Spacer pięknymi uliczkami, w cieniu zabytkowych budowli i kościołów. Zwiedzanie Pałacu Inkwizytora.  Przejazd do miasta Senglea. Z zabytkowej strażnicy vedette rozciąga się widok na Wielki Port (Grand Harbour). Następnie udamy się do miejscowości Attard, gdzie znajdują się ogrody botaniczne  SAN ANTON. Jeden  z wielkich  mistrzów  Antoine de Paule  zbudował swoją wiejską rezydencję w połowie drogi między Vallettą a Mdiną. Pałac, w którym kiedyś mieszkał, jest dziś  prywatną  rezydencją prezydenta Malty. Natomiast ogrody, które do niego przylegają  zostały udostępnione  do  zwiedzania. Można  tu zobaczyć wiele subtropikalnych roślin i kwiatów. Spacer alejkami  w cieniu monumentalnych drzew,  szmer  fontann oraz unoszące się  w powietrzu zapachy kwitnących roślin  to uroki tego miejsca. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

 

6 DZIEŃ:                                                 HAGAR QIM -  BLUE GROTTO

Po śniadaniu przejazd do HAGAR QIM – zwiedzanie świątyń  megalitycznych Hagar Qim, liczących ok. 5 tysięcy lat. Zostały one odkryte w 1839 r. Świątynie Hagar Qim zbudowane są na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i malowniczą wysepkę Filfla. Stanowią jeden z najważniejszych zabytków prehistorycznej Malty.  Następnie udamy się do maleńkiej przystani Wied iz Zurrieq – skąd łodzią  popłyniemy do BLUE GROTTO (rejs jest uzależniony od warunków pogodowych). Podobno nazwę Blue Grotto zawdzięcza brytyjskiemu żołnierzowi, któremu groty wydały się podobne do tych na Capri. To zespół kilku jaskiń i grot skalnych, wyrzeźbionych przez wzburzone morskie fale. Największa i najbardziej imponująca jest Blue Grotto, gdzie woda ma wyjątkowy kobaltowy kolor, a biały piasek na dnie tworzy regularne wzory. Ściany pozostałych grot mienią się różnymi kolorami, od błękitów, po odcienie pomarańczowego i fioletowego. Cały spektakl możliwy jest do zobaczenia tylko przy słonecznej pogodzie, kiedy promienie słońca pod odpowiednim kątem oświetlają skalne ściany.  Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.                                                

7 DZIEŃ:                                                  WYPOCZYNEK NAD MORZEM

 Śniadanie.  Czas wolny, wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg

8 DZIEŃ:                                                  MARSAXLOKK

Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do największej na wyspie wioski rybackiej MARSAXLOKK. Mijając po drodze pola uprawne i winnice -  dojazd do malowniczej zatoki, gdzie małe  kawiarenki, kolorowe łodzie luzzu kołyszące się przy nabrzeżu oraz rybacy naprawiający sieci przed wyruszeniem na połów  tworzą niezapomnianą  atmosferę. Spacer nad zatoką. Ok. godz. 18:00 transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy godz. 21:50, przylot do Warszawy -  godz.00:40, zakończenie pielgrzymki.

UWAGA! KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA  ORAZ GODZINA ZBIÓRKI I  GODZINY PRZELOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE!!!

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

- przelot liniami rejsowymi na trasie Warszawa – Malta – Warszawa,

- na miejscu transport autokarem,

- 7 noclegów – w hotelu **** – pokoje 2-os. z łazienkami,

- wyżywienie – 7 śniadań, 7 obiadokolacji - napoje do obiadokolacji (woda, soki, wino, piwo),

- kompleksowe ubezpieczenie podróżne,

- opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie.

WAŻNE INFORMACJE:

- na realizację programu na miejscu  (przewodnik, bilety wstępu, taxa klimatyczna, rejsy, promy etc.) należy obowiązkowo przeznaczyć około 140 EURO (wpłata u pilota pierwszego dnia);

- na wyjazd potrzebny jest dowód osobisty;

 - walutą na Malcie jest EURO;

- pilotom nie wolno oprowadzać po muzeach i innych obiektach muzealnych;

- zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie www.nfz.gov.pl/ekuz;

- w przypadku braku w grupie osoby tej samej płci na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego należy dokonać dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt dopłaty do pokoju jednoosobowego wynosi 550,00 zł) lub wyrazić zgodę na zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z dostawką w cenie podstawowej;

- limit bagażu: waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 23 kg.; bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm – musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem,

- istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – ubezpieczenie można wystawić najpóźniej na tydzień przed wyjazdem; cena uzależniona jest od dziennego kursu walut; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem;

- istnieje możliwość doubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki – najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy; informacja o koszcie ubezpieczenia dostępna jest drogą telefoniczną w biurze przed jej wykupieniem.

TERMINY WPŁAT:

do 20.02.2017 (podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki w wysokości 1 150,00 zł /os.)

II transza wysokości 1000,00 zł /os. w terminie do 10.05.2017

dopłata do całości 1 800 zł/ 1 700 zł / 1 620 zł w terminie do 10.09.2017

BP HERMES TRAVELAl. Stanów Zjednoczonych 6304-028 Warszawa PolandNIP 952-160-32-20tel. tel. +48 22 813 62 61; +48 22 870 39 38fax.+48 22 810 79 41mariola.kecka@hermes-travel.pl www.hermes-travel.plbiuro czynne:pn-pt 9.00-18.00sobota:pierwsza i ostatnia w miesiącu 10.00-14.00                                              

Osoba odpowiedzialna za stronę organizacyjną z ramienia biura: Mariola Kęcka e-mail:


Począwszy od Wielkiego Postu 2015 roku diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

Tradycja rzymska zrodziła się na przełomie IV i V wieku i trwała do okresu tzw. niewoli awiniońskiej (XIV. wiek). Została wznowiona w wieku XX.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich

 • 1 marca – Środa Popielcowa - Parafia Opatrzności Bożej (ul. Ks. Prymasa Hlonda!, Warszawa-Wilanów); w Rzymie: Bazylika św. Sabiny na Awentynie
 • 2 marca – czwartek – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW); w Rzymie: Kościół św. Jerzego na Velabrum
 • 3 marca – piątek – Parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P); w rzymie: Bazylika św. Jana i Pawła na Celiusie
 • 4 marca – sobota - Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW); w Rzymie: Bazylika św. Augustyna
 • 5 marca – I Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, Katedra Warszawsko-Praska (ul. Floriańska 3, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Jana na Lateranie
 • 6 marca – poniedziałek – Parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3, AW); w Rzymie: Bazylika św. Piotra w Okowach
 • 7 marca – wtorek – Parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Anastazji na Palatynie
 • 8 marca – środa – Parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61, AW); w Rzymie Bazylika Matki Bożej Większej
 • 9 marca – czwartek – Parafia MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Bronisława Markiewicza 1, AW); w Rzymie: Kościół św. Wawrzyńca
 • 10 marca – piątek – Parafia Św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P); w Rzymie: Bazylika Świętych Apostołów
 • 11 marca – sobota – Parafia Św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW); w Rzymie: Bazylika św. Piotra na Watykanie
 • 12 marca – II Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW); w Rzymie: Kościół św. Marii
 • 13 marca – poniedziałek – Parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Klemensa
 • 14 marca – wtorek – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW); w Rzymie: Bazylika św. Balbiny na Awentynie
 • 15 marca – środa – Parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW); w Rzymie: Bazylika św. Cecylii na Zatybrzu
 • 16 marca – czwartek – Parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P); w Rzymie: Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu
 • 17 marca – piątek – Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW); w Rzymie: Bazylika św. Witalisa
 • 18 marca – sobota – Parafia Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW); w Rzymie: Bazylika świętych Marcelina i Piotra na Lateranie
 • 19 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Wawrzyńca za Murami
 • 20 marca – poniedziałek – Parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW); w Rzymie: Bazylika św. Marka
 • 21 marca – wtorek – Parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW); w Rzymie: Bazylika św. Pudencjany
 • 22 marca – środa – Parafia Św. Wincentego Pallottiego (ul. Skaryszewska 12, DW-P); w Rzymie: Kościół św. Sykstusa
 • 23 marca – czwartek – Parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12, AW); w Rzymie: Kościół św. Kosmy i Damiana
 • 24 marca – piątek – Parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4, AW); w Rzymie: Kościół św. Wawrzyńca
 • 25 marca – sobota – Parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35, DW-P); w Rzymie: Kościół św. Zuzanny przy Termach Dioklecjana
 • 26 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3, AW); w Rzymie: Bazylika Świętego Krzyża Jerozolimskiego
 • 27 marca – poniedziałek – Parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21, AW); w Rzymie: Bazylika Czterech Męczenników
 • 28 marca – wtorek – Parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Wawrzyńca w domu Damazego
 • 29 marca – środa – Parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4 A, AW); w Rzymie: Bazylika św. Pawła za Murami
 • 30 marca – czwartek – Parafia Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski 3/5, AW); w Rzymie: Bazylika Św. Sylwestra i św. Marcina
 • 31 marca – piątek – Parafia MB Różańcowej (ul. Wysockiego 8, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Euzebiusza na Eskwilinie
 • 01 kwietnia – sobota – Parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW); w Rzymie: Bazylika św. Mikołaja w Więzieniu
 • 02 kwietnia – V Niedziela Wielkiego Postu – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Piotra na Watykanie
 • 03 kwietnia – poniedziałek – Parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18, AW); w Rzymie: Bazylika św. Chryzogona
 • 04 kwietnia – wtorek – Parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P); w Rzymie: Kościół św. Cyriaka (Matki Boskiej)
 • 05 kwietnia – środa – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9, AW); w Rzymie: Kościół św. Marcelego
 • 06 kwietnia – czwartek – Parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW); w Rzymie: Bazylika św. Apolinarego przy Termach
 • 07 kwietnia – piątek – Parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Szczepana
 • 08 kwietnia – sobota – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P); w Rzymie: Bazylika św. Jana w Bramie Łacińskiej
 • 09 kwietnia – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW); w Rzymie: Bazylika św. Jana na Lateranie

Program ramowy

niedziele:

do południa

 • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
 • Msze Święte wg porządku w parafii
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja*
 • stała całodzienna spowiedź
 • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne*)

po południu

 • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa*)
 • godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w Bazylice Świętego Krzyża – godz. 18.00)
 • godz. 20.00 – Msza Święta
 • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

* nabożeństwa wg możliwości kościołów stacyjnych

dni powszednie:

do południa

 • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
 • Msze Święte wg porządku w parafii
 • wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
 • stała całodzienna spowiedź
 • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

po południu

 • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)