Święta

Sobota, VI Tydzień Wielkanocny
Rok B, I
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
2810700

Bierzmowanie 2014

Powrót

Rezurekcja :)

Powrót

Dekoracja ołtarzy bocznych na Triduum

Powrót

Wakacje z Bogiem 2014 w Mszanie Górnej i okolicach

20 VIII 2014 r. dzieci z Radości udały się na tygodniowe Wakacje z Bogiem. Wspólnie z rówieśnikami z Niskowej, Częstochowy i Koniecpola, a pod opieką Sióstr Zmartwychwstanek odwiedzały święte miejsca oraz podziwiały piękno świata, by w ten sposób wzmocnić dusze i ciała na trudy i radości nowego roku szkolnego. Polecamy taki wyjazd za rok, a może jeszcze wcześniej. Oto nasza relacja:

Powrót

Owieczka - wrzesień

Natalka z owieczką

„Zaproś owieczkę Agnes do domu i czytaj z nią Biblię” – takie słowa można było usłyszeć w ogłoszeniach parafialnych na początku września w kościele Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości. To konkurs organizowany dla dzieci uczestniczących w niedzielnych Eucharystiach o godz. 11.00. Najmłodsi przynoszą do świątyni opatrzone imieniem i nazwiskiem „Ziarna” ("Ziarno" to barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku wraz z ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych). Podczas Mszy św. odbywa się losowanie „Ziaren”- zwycięzca zabiera do domu owieczkę Agnes wraz z Biblią dla dzieci i zobowiązany jest samodzielnie lub z pomocą rodziców czytać wieczorem fragment Pisma Świętego (są też nagrody pocieszenia). W kolejną niedzielę owieczka wraz z Biblią wraca do kościoła, trafiając na tydzień do kolejnego dziecka i jego rodziny. Cała akcja ewangelizacyjna jest przede wszystkim ukierunkowana na dzieci (choć w ten sposób dociera także do rodzin). Ksiądz Rafał Kaściński zachęcał: "Jeśli dziecko nie potrafi czytać czy jest za małe, to rodzice mogą mu w tym pomóc". Pomysł „przywieziony” z Krakowa - Bronowic z parafii św. Wojciecha okazał się strzałem w dziesiątkę - dlatego, że wiele dzieci chce zaprosić owieczkę do siebie, mieć radość z wyróżnienia, a przy okazji zakosztować obecności w życiu Słowa Bożego.

s. Weronika Maria Kałuża CR

Owieczka Agnes

Powrót

Niedziela misyjna z udziałem dzieci - październik

Procesja z darami

Niedziela 21 października 2014 r. była w kościele Niedzielą Misyjną przeżywaną pod hasłem „Misje – świadectwo miłości i komunii”. Kościół tego dnia modlił się w intencji misji katolickich, Papieskich Dzieł Misyjnych oraz o nowe, gorliwe i liczne powołania misyjne – z pośród osób duchownych i świeckich.

Nasi Najmłodsi Parafianie przeżywali Tydzień Misyjny z wielkim zaangażowaniem. Już w Niedzielę Misyjną dzieci włączyły się w liturgię Mszy świętej.

Mali Misjonarze przypominali o misjach nie tylko swymi pięknymi i kolorowymi strojami, ale i darami, które zostały złożone na ołtarzu. W komentarzu wszyscy uczestniczący w Eucharystii usłyszeli o problemach, z którymi borykają się dzieci z różnych stron świata. Podczas Mszy św., ks. Rafał Kaściński z pomocą przygotowanych materiałów misyjnych wyjaśniał wszystkim, co to jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, na czym polega animacja misyjna oraz opowiadał o swoich kontaktach misyjnych.

s. Weronika Maria Kałuża CR

Niedziela Misyjna z udziałem dzieci

Powrót

Dzień Niepodległości - listopad

11.11.2014

W niedzielę 16 listopada w kościele Matki Bożej Anielskiej w Warszawie - Radości została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej dzieci zaprezentowały wszystkim parafianom (dużym i małym) montaż słowno-muzyczny: „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA”.

Program słowno-muzyczny został odebrany przez parafian bardzo entuzjastycznie. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy i zachwyt na twarzach obecnych, łzy wzruszenia, ogromne oklaski ale również wypowiedzi rodziców po występie dzieci:

  • to była dla nas powtórka z historii” -
  • było przepięknie, patriotycznie i narodowo”

  • szkoda, że my nie byliśmy wychowywani w takim duchu”

  • serce rośnie , gdy nasza świątynia kwitnie, a Pasterz wychowuje owieczki w miłości do Boga i Ojczyzny. Dzisiejszy występ dzieci z okazji Święta Niepodległości był wzruszający.

Podobnych wypowiedzi było wiele. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dzieci podeszły bardzo entuzjastycznie do programu, z ciekawością dawnych dni, zadawały wiele pytań, a pieśni patriotycznych nauczyły się błyskawicznie – wręcz one ich porwały. W programie wzięły udział dzieci z kilku szkół! Na koniec naszego patriotycznego spotkania modlitewnego ksiądz Rafał Kaściński podziękował, i zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach oraz do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w swoich domach.

s. Weronika Maria Kałuża CR

Dzień Niepodległości

Powrót

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - listopad

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi. Dzieci do ołtarza w darze niosły:

    Koronę cierniową, płaszcz szkarłatny i krzyż - znaki, że Jezus jest innym Królem, Jego królestwo nie jest z tego świata, ale ten świat ma stać się Jego królestwem;

    Serce – znak, że dzieci zapraszają Chrystusa, by zakrólował w ich sercach; jeżeli będą dobrzy, będzie więcej dobra na świecie, a świat stanie się prawdziwym królestwem Chrystusa;

    Chleb i wino, aby w sposób bezkrwawy złożyć ofiarę Chrystusa na krzyżu.

s. Weronika Maria Kałuża CR

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Powrót

Konkurs na kartkę świąteczną 2014 - Pola Nadziei - grudzień

5 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs na kartkę świąteczną dla chorych. Joanna Huba i Sara Pawęska uczennice ZS 120 otrzymały wyróżnienie. Za konkurs były odpowiedzialne katechetki: p. Magdalena Grzywińska i s. Weronika Maria Kałuża CR.

Konkurs odbywa się corocznie w ramach akcji „Pola Nadziei”, a jego celem i przesłaniem jest szeroko pojęta edukacja charytatywna. Ma on także zachęcać dzieci do bardziej bezinteresownego przeżywania świąt Bożego Narodzenia, dzielenia się nimi z ludźmi w potrzebie.

Bardzo wiele kartek zostało przekazanych wraz z paczkami do Państwowego Domu Opieki Społecznej w Warszawie - Radości.

 

Konkurs na kartkę świąteczną - "Pola Nadziei"

Powrót

Zwiastowanie - grudzień

Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie - to scenka przedstawiająca rozmowę dzieci z Aniołem, który opowiada jak Maryja została wybrana na Matkę Jezusa.

Dzieci z Zespołu Szkół nr 120 z klasy II przedstawiły tę prawdę najpierw na katechezie, a później w Kościele na Mszy Św. z udziałem dzieci - po krótkim wprowadzeniu ks. Rafała Kaścińskiego w zbawczą tajemnicę tego wydarzenia.

s. Weronika Maria Kałuża CR

IV Niedziela Adwentu - Zwiastowanie

Powrót