Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Marii Magdaleny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4293674

Zapraszamy wszystkich młodych na spotkanie w Lednicy, 

tym razem już za rok 4 czerwca 2016 r.

 

Siostry Zmartwychwstanki z różnych domów na terenie Warszawy zorganizowały wspólny wyjazd.

Wyruszyliśmy autokarem 6 czerwca w sobotę o godz.  7.30 spod naszej szkoły

na Żoliborzu przy ul. Krasińskiego 31,  a powróciliśmy o 7.30 rano w niedzielę.

 W Imię Ducha Świętego!

6 czerwca 2015 roku wspólnie prosiliśmy o dary Ducha Świętego i z radością przeżywaliśmy obecność Chrystusa pośród nas. A kiedy zaszło słońce  uwielbialiśmy Go w Najświętszym Sakramencie, by razem z nim powrocić do naszych domów. Kilka zdjęc z naszego świętowania:

 

 

 

 

 

Lednica 2015

Powrót

 Kochani! Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to, co się słyszy i widzi, ale również to co można trzymać w dłoniach. Na LEDNICY zmieniamy znaczenie przysłowiowego „gadżetu” na „symbol” i „znak”. To inny poziom, inny sens, w końcu – inny CEL!

Najwyższy czas więc, abyście dowiedzieli się co w tym roku przygotowaliśmy dla Was!

 

Co otrzymasz na tegorocznej LEDNICY?

 

Kadzidło – jest znakiem tajemniczej obecności Ducha Świętego. Zabierzecie je do domu i zapalicie w stosownej chwili jako przedłużenie tegorocznego Spotkania nad Lednicą!

 

Krzyżyk Ducha Świętego – dzięki uprzejmości Sióstr Kanoniczek, przekażemy w Wasze ręce Krzyż z dwunastoma rozgałęzieniami. To szczególny symbol Trójcy Świętej i dwunastu owoców Ducha Świętego. To Krzyż naszego Zbawiciela oraz każdego chrześcijanina, który idzie na Chrystusem

 

Świeca – podczas Spotkania „wzniecimy” symboliczny ogień z Ostrowa Lednickiego jako znak płonącej wiary. Sprawimy by dotarł do każdego z Was.

 

Co zabrać ze sobą?


Ziemia – przywieźcie dużą garść ziemi z miejsca Waszego zamieszkania na znak tego, że Pola Lednickie są domem nas wszystkich. To Wasze miejsce do którego możecie wracać przez cały rok! Niech ten symboliczny gest będzie tego opieczętowaniem.

 

 

Kartka z intencjami modlitewnymi – wszystkie troski i smutki płynące z Waszych serc przelejcie na papier i zabierzcie ze sobą. Przekazane zostaną na ręce sióstr kanoniczek Ducha Świętego, które obiecują modlitwę w Waszych intencjach.

 

Kolorowa chusta – na Lednicy radosnym tańcem i śpiewem chwalimy Boga! W tym roku zabierzcie ze sobą chustę trójkątną w kolorze „Płonącego Ognia „(Języki Ognia) o wymiarach 50-50-50 cm, która posłuży do ukazania dynamizmu Ducha Świętego przy tegorocznych pieśniach Lednickich.