OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

1.    W tym rokuUroczystość odpustu parafialnego, połączoną z 90 rocznicą erygowania  parafii oraz kolejną rocznicą Powstania Warszawskiego, przeżywać będziemy: w niedzielę 1 sierpnia. Uroczystą Mszę świętą odpustową o godz. 12.30 odprawi Vice-Dziekan  ks. Krzysztof Wojda proboszcz par. Zesłania Ducha Świętego z Otwocka ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła (zapraszamy całą asystę).

2.    O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy kaplicy frasobliwego Pana Jezusa i po modlitwie otwarcie Pikniku Rodzinnego. Wszyscy, będziemy mieli okazję na  Parafialnym Pikniku Rodzinnym posilić się i pobyć ze sobą, i wspólnie przeżywać wydarzenia  z historii naszej parafii i naszej ojczyzny, zwłaszcza Warszawy w atmosferze zadumy i wdzięczności. Dla dzieci będzie  zamek dmuchany i coś jeszcze.  Za darmo.

3.    O koło godz.15.20 koncert muzyczny w wykonaniu Scholii parafialnej.

4.    O godz. 17.00 godzina „W” – bicie dzwonów, dźwięk syren strażackich , chwila ciszy i modlitwa w intencji Powstańców. Potem program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży i śpiew pieśni patriotycznych naszego choru parafialnego, poświęconych pamięci kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

5.    O godz. 20.00 początek Modlitwy Uwielbienia prowadzonej przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym wraz z innymi wspólnotami naszej parafii. O godz. 21.00 zakończenie uroczystości odpustowych i pikniku rodzinnego Apelem Jasnogórskim. Program duchowego przygotowania jest wydrukowany na kartkach na stolikach. Szczegółowy program Pikniku rodzinnego jest na ulotkach  znajdujących się na stolikach pod chórem i na  plakatach  wywieszonych w gablotach.

6.    Przy okazji odpustu organizujemy dla wszystkich parafian piknik rodzinny jak to miało miejsce przed pandemią. Zapraszamy zatem wszystkie wspólnoty parafialne  oraz wszystkie osoby, chętne pomóc w  przygotowaniu uroczystości odpustowej w sobotę 31 lipca po wieczornej Mszy św. i w dzień odpustu w niedzielę przez cały dzień.

7.    Informujemy, że w dzień odpustu w niedzielę 1 sierpnia będzie zmieniony porządek Mszy świętych. Będzie dodatkowa Msza św. odpustowa o godz. 12.30. Nie będzie Mszy świętej  o godz. 19.30.

8.    Już dzisiaj zwracamy się z serdeczną  prośbą o przygotowanie i przyniesienie ciasta, już pokrojonego i owoców  na piknik. Ciasto i owoce będziemy mogli składać przed po wieczornej. Mszy św. w sobotę 31 lipca . A w niedzielę 1 sierpnia;  od ranach w  piwnicy po kościołem do której  wejście znajduje się od strony ul. Izerskiej.

9.    Od czwartku 29 lipca  rozpoczynamy trzydniowe przygotowanie duchowe do odpustu połączone z czterdziesto-godzinnym nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi je o. Romuald  z Instytutu Ojców Szensztackich  z Józefowa. program (odczytać program)

10.Drodzy Parafianie w minioną  środę 21 lipca w dzień Matki Bożej naszej Patronki, rozpoczęliśmy dobudowę części kancelaryjno – konferencyjnej i remont plebanii, modlitwą i poświęceniem  placu.   Nadal prosimy o modlitwę ,o szczęśliwy  przebieg remontu i rozbudowy plebani. Liczymy też o materialne wsparcie tego dzieła, byśmy wspólnie mogli zrealizować ten projekt. „Cegielki” na ten cel można wpłacać na nasze konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej parafii  z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO [REMONT PLEBANII], można też przekazywać osobiście księżom naszej parafii. Wszystkim darczyńcom oraz zaangażowany w dzieło budowy składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następujące osoby:

 Patryk Grochowalski i Katarzyna Knapek oboje z par. św. Feliksa w Warszawie [zapowiedz 2] 

Wojciech Chmielewski kawaler z par. Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku -Śródborowie      Karolina Olejnik panna z par. tut. [zapowiedz 2]

 

 

PROGRAM DUCHOWEGO PRZYGOTOWANIA

DO ODPUSTU PARAFIALNEGO

OD 29 DO 31 LIPCA 2021

 

Od czwartku 29 lipca  rozpoczynamy trzydniowe przygotowanie duchowe do odpustu połączone z czterdziesto-godzinnym nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi O. Romuald Krzuk z Instytutu Ojców Szensztackich  z Józefowa.

Program:  czwartek 29 lipca - piątek 30lipca - sobota 31lipca

·         7.30 Msza św.

·         Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 17.50.

·         18.00 Msza św. z nauką  i ok. godz. 19.00 Różaniec zakończony śpiewem   Apelu Jasnogórskiego.

·         Spowiedź przed odpustem przed i w trakcie Mszy świętach przed południem, a popołudniu od godz. 17.00.

Z a p r a s z a m y na Mszę św., Adorację i spowiedź przed w celu dobrego przygotowaniu duchowego i owocnego przeżycia odpustu parafialnego.

 

Uroczysta Msza święta odpustowa

niedziela 1 sierpnia o godz. 12.30

 

ADORACJA PRZEZ MIESZKAŃCÓW RADOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

29 LIPIEC – 31SIERPNIA  2021

 

GRUPA I [mieszkańcy po wschodniej stronie toru]  godz 0900 – 1100

Bajkowa, Borkowska, Glicynii, Januszewska, Junaków, Klimatyczna, Kazimierza Króla, Lawendowa, Lubiana, Łosicka, Montażowa, Mrówcza, Panny Wodnej, Pomologiczna, Powojowa, Skwierzyńska, Słotna, Ulanowska, Wielostronna, Wspomnień, Zagajnikowa, Żelechowska

 

GRUPA II [mieszkańcy po wschodniej stronie toru]   godz 1100 - 1300

Będzińska, Draceny, Frezji, Garncarska, Geranii, Godlewska, Godziszowska, Halki, Hortensji, Jagody, Jaszczurcza, Kruszwicka, Lewkonii, Malwowa, Morąska, Mozaikowa, Niezapominajki, Prymulki, Przewodników, Regera, Rozkoszna, Rusałki, Strzelińska, Ślimaka, Węgrowiecka, Wysokomazowiecka, Zasadowa, Zasobna,

 

GRUPA III [mieszkańcy po zachodnie stronie toru]   godz 1300 - 1430

Astry, Bachusa, Burzliwa, Cygańska, Czołgistów, Ezopa, Fromborska, Gierdawska, Izerska, Janosika, Jontka, Kiarmeliowa, Koprowa, Krasnoludków, Kwitnącej Akacji, Limby, Lipkowska, Liścienia, Łabędzia, Marty, Olchy, Oławska, Orłowskiego, Orzechowskiego, Osterwy, Pajęcza, Planetowa, Podmokła, Powiatowa, Przyleśna, Radłowa, Radłowska, Rawicka, Serdeczna, Sobierajska, Szczytnowska, Szreniawska, Trakt Napoleoński, Warsztatowa, Wilgi, Wisełki, Wolęcińska, Zbójnogórska, Zimowa, Żarecka

 

GRUPY PARAFIALNE od godz.  1430 – 1600

 O godz. 1500 GODZINA ŚWIĘTA

(KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO) 

 

GRUPA IV [mieszkańcy po zachodnie stronie toru]   godz 1600 - 1730

 

Aleksandrowska, Artystyczna, Chylicka, Drwali, Herbaciana, Hufcowa, Izbicka, Kąkolowa, Kocka, Koszęcińska, Młodzieży, Patriotów, Pleciona, Rozszerzona, Strzegomska, Sztygarów, Śródborowska, Tokarska, Tomaszowska, Żeglarska, Żwanowiecka, 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE    XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

1.    Przypominamy, w lipcu i sierpniu wakacyjny porządek  Mszy świętych: - w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00 - w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.30

2.    Kancelaria w czasie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy i piątki przed południem od godz. 8.00 do 9.00, popołudniu od godz. 16.30 do godz. 17.30 w sprawach pilnych o każdej porze. Kancelaria znajduje się  w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7.

3.     W czasie wakacji w naszej parafii zasadniczo  będzie jeden ksiądz, dlatego spowiedź będzie przed i po Mszy świętej.

4.    W tym rokuUroczystość odpustu parafialnego, przeżywać będziemy: w niedzielę 1 sierpnia. Uroczystą Mszę świętą odpustową o godz. 12.30 odprawi Vice-Dziekan  ks. Krzysztof Wojda proboszcz par. Zesłania Ducha Świętego z Otwocka ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Po   Mszy św. procesja eucharystyczna  wokół kościoła (zapraszamy całą asystę).

5.    O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i po modlitwie otwarcie Pikniku Rodzinnego.

6.    O godz. 17.00 godzina „W” – bicie dzwonów, dźwięk syren strażackich , chwila ciszy i modlitwa w intencji Powstańców. Potem program słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży i śpiew pieśni patriotycznych naszego choru parafialnego, poświęconych pamięci kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

7.    O godz. 20.00 początek Modlitwy Uwielbienia prowadzonej przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym wraz z innymi wspólnotami naszej parafii. O godz. 21.00 zakończenie uroczystości odpustowych i pikniku rodzinnego Apelem Jasnogórskim.  Program duchowego przygotowania jest wydrukowany na kartkach na stolikach.  Szczegółowy program Pikniku rodzinnego podamy w przyszłą niedzielę; będzie też na plakatach  wywieszonych w gablotach.  

8.    Przy okazji odpustu chcemy zorganizować dla wszystkich parafian piknik rodzinny jak to miało miejsce przed pandemią. Zapraszamy zatem wszystkie wspólnoty parafialne:  Odnowę w Duchu Świętym, Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Rodzinę Rodzin, Grupę Faustinum, Zespół Caritas ,Scholę, Chór, ministrantów i lektorów, Ochotniczą Straż Pożarną, Siostry zakonne i inne wspólnoty znajdujące się w parafii, także sponsorów i ofiarodawców  oraz wszystkie osoby, chętne pomóc w organizowaniu uroczystości odpustowej.  Kolejne Spotkanie poświęcone organizacji tej uroczystości odbędzie się 19 lipca /w poniedziałek/ o godz. 20.00 w domu parafialnym  przy ul. Izbickiej 7. Zapraszamy!!!

9.    Od czwartku 29 lipca  rozpoczynamy trzydniowe przygotowanie duchowe do odpustu połączone z czterdziesto-godzinnym nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi je o. Romuald  z Instytutu Ojców Szensztackich  z Józefowa.

10.Drodzy Parafianie w najbliższą środę 21 lipca w dzień Matki Bożej naszej Patronki  planujemy, rozpocząć remont plebani   i dobudowę części kancelaryjno – konferencyjnej.  Prosimy o modlitwę w intencji  dobrego rozpoczęcia i szczęśliwego zakończenia remontu i rozbudowy plebani. Liczymy też o materialne wsparcie tego dzieła, byśmy wspólnie mogli zrealizować ten projekt. „Cegielki” na ten cel można wpłacać na nasze konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej parafii  z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO [REMONT PLEBANII].

11.Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku. W tym czasie nie zapominajmy o Bogu, modlitwie i  uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następujące osoby:

 Michał Skwarek kawaler  z par. tut.

Aleksandra Balas panna z par. MB Królowej Pokoju w Warszawie [zapowiedz 2] 

Patryk Grochowalski i Katarzyna Knapek oboje z par. św. Feliksa w Warszawie [zapowiedz 1]  

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021

1.   Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ulega zmianie porządek Mszy św. W tym czasie Msze św. będą odprawiane: - w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00 - w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.30

2.   Kancelaria od lipca do końca sierpnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki przed południem od godz. 8.00 do 9.00, popołudniu od godz. 16.30 do godz. 17.30 w sprawach pilnych o każdej porze. Przypominamy, że kancelaria znajduje się  w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7.

3.    W czasie wakacji w naszej parafii zasadniczo  będzie jeden ksiądz, dlatego spowiedź będzie przed i po Mszy św.

4.   2 sierpnia w poniedziałek przypada wsp. Matki Bożej Anielskiej Patronki  naszej  Parafii. a więc Odpust Parafialny. W tym rokuUroczystość odpustu parafialnego, przeżywać będziemy dzień wcześniej: w niedzielę 1 sierpnia na Mszy św.  o godz. 12.30. Poprzedzi go trzydniowe przygotowanie duchowe, o tym więcej powiemy w przyszłą niedzielę. Natomiast przy okazji odpustu chcemy zorganizować dla wszystkich parafian piknik rodzinny (festyn) jak to miało miejsce przed pandemią. Zapraszamy zatem wszystkie wspólnoty parafialne:  Odnowę w Duchu Świętym, Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Rodzinę Rodzin, Grupę Faustinum, Zespół Caritas ,Scholę, Chór, ministrantów i lektorów, Ochotniczą Straż Pożarną, Siostry zakonne i inne wspólnoty znajdujące się w parafii, także sponsorów i ofiarodawców  oraz wszystkie osoby, chętne pomóc w organizowaniu uroczystości odpustowej. Spotkanie poświęcone organizacji tej uroczystości odbędzie się 12 lipca /w poniedziałek/ o godz. 20.00 w domu parafialnym  przy ul. Izbickiej 7. Zapraszamy!!!

5.    Drodzy Parafianie planujemy, w tym miesiącu rozpocząć remont plebani                              i dobudowę części kancelaryjno – konferencyjnej. Wszystko jest na dobrej drodze.  Prosimy o modlitwę w intencji  dobrego rozpoczęcia i szczęśliwego zakończenia remontu i rozbudowy plebani.  Prosimy też o materialne wsparcie, byśmy wspólnie mogli zrealizować ten projekt. „Cegielki” na ten cel można wpłacać na nasze konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej parafii  z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO [REMONT PLEBANII]

Konto bankowe: 37 1500 1878 1218 7004 7330 0000 

Santander Bank Polska SA, 84 Oddział, Warszawa

6.    Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku.                           W tym czasie nie zapominajmy o Bogu, modlitwie i  uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.

7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się następujące osoby:

·      Rafał Odolak kawaler  z par. tut. Maria Leszczyńska panna z par. MB Częstochowskiej w Otwocku [zapowiedz 2] 

·      Michał Skwarek kawaler  z par. tut. Aleksandra Balas panna z par. MB Królowej Pokoju w Warszawie [zapowiedz 1] 

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021

1.   Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ulega zmianie porządek Mszy św. W tym czasie Msza św. będą odprawiane: - w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00 - w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.30

2.   kancelaria od lipca do końca sierpnia będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki przed południem od godz. 8.00 do 9.00, popołudniu od godz. 16.30 do godz. 17.30 w sprawach pilnych o każdej porze. Przypominamy, że kancelaria znajduje się w domu parafialnym przy ul. Izbickiej 7.

3.    W czasie wakacji w naszej parafii będzie jeden ksiądz, dlatego spowiedź będzie przed i po Mszy św.

4.    Drodzy Parafianie chcemy poinformować, że wkrótce rozpoczniemy remont plebani i dobudowę części kancelaryjno – konferencyjnej.  Wiele czasu nam zajęło przygotowanie projektów oraz uzyskanie zgody od konserwatora zabytków na generalny remont plebanii i dobudowę części kancelaryjno – konferencyjnej. Pierwsze projekty ze względu wymogi konserwatora zabytków musiały ulec całkowitej zmianie.  Mimo pandemii udało się przygotować je tak, że zostały zaakceptowane przez Wojewódzkiego Konserwatora zabytków .Mamy już   zgodę na remont i przebudowę plebani zarówno od konserwatora jak i urzędu dzielnicy Wawer. W kruchcie kościoła (przed kościołem) na sztalugach są plansze wizualizacji zewnętrznego wyglądu budynku plebani po remoncie i dobudowanej części kancelaryjno – konferencyjnej. Prosimy o modlitwę w intencji   dobrego rozpoczęcia i szczęśliwego zakończenia remontu i rozbudowy plebani.  Prosimy też o materialne wsparcie w realizacji tego projektu. Można wpłacać datki na nasze konto parafialne które znajduje się na stronie parafialnej z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO [REMONT PLEBANII]

Konto bankowe: 37 1500 1878 1218 7004 7330 0000 

Santander Bank Polska SA, 84 Oddział, Warszawa

5.   Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku. W tym czasie nie zapominajmy o Bogu, modlitwie i  uczestniczeniu we Mszy św. niedzielnej.

 

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stolikach pod chórem.

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.06.2021

1.    Po sześciu lata bycia wikariuszem i pracy duszpasterskiej i katechetycznej Ks. Grzegorz odchodzi na proboszcza do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gwizdałach koło Loretto. Dziś oficjalnie żegnamy go w naszej parafii.

2.    Dziś w niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

3.   Zgodnie z kalendarzem liturgicznym w czwartek 29 czerwca wypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do wspóln

PROGRAM DUCHOWEGO PRZYGOTOWANIA

DO ODPUSTU PARAFIALNEGO

OD 29 DO 31 LIPCA 2021

 

Od czwartku 29 lipca  rozpoczynamy trzydniowe przygotowanie duchowe do odpustu połączone z czterdziesto-godzinnym nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzi O. Romuald Krzuk z Instytutu Ojców Szensztackich  z Józefowa.

Program:  czwartek 29 lipca - piątek 30lipca - sobota 31lipca

·         7.30 Msza św.

·         Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do g. 17.50.

·         18.00 Msza św. z nauką  i ok. godz. 19.00 Różaniec zakończony śpiewem   Apelu Jasnogórskiego.

·         Spowiedź przed odpustem przed i w trakcie Mszy świętach przed południem, a popołudniu od godz. 17.00.

Z a p r a s z a m y na Mszę św., Adorację i spowiedź przed w celu dobrego przygotowaniu duchowego i owocnego przeżycia odpustu parafialnego.

 

Uroczysta Msza święta odpustowa

niedziela 1 sierpnia o godz. 12.30