Święta

Środa, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Rity z Cascia, zakonnicy

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4204521

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO19.05.2024

1.    Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i Komunii Świętej wielkanocnej. Za odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu Przyjdź” możemy dziś uzyskać odpust zupełny

2.    Dzisiaj przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek, przeznaczone na przygotowanie Czterech Ołtarzy na Boże Ciało. W ten sposób każdy z nas będzie mógł wspomóc to piękne dzieło. Bóg Zapłać!!!

3.    Od niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci, ze SP 140, które przyjęły  erwowanych dla dzieci.

4.    Spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Domu Parafialnym Zapraszamy!!!

5.    Dzisiaj kolejne spotkania Bierzmowanych Grupy II o godz. 19.00  na ul. Izbickiej w domu parafialny. Czekamy na Was!!!

6.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

7.    W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  

8.    W czwartek 23 maja święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPLANA. Zapraszany do modlitwy w intencji kapłanów oraz o powołania do życia kapłańskiego zakonnego i misyjnego.

9.    25 maja w sobotę uroczystość I Komunii świętej i Rocznicy Pierwszej Komunii św. dla dzieci ze szkoły podstawowej Vizji  z ul. Patriotów.                         

·               GODZ. 11.00 I KOMUNII ŚWIĘTĘTA- SP Vizja

·               GODZ. 13.00 ROCZNICA I KOMUNIA ŚWIĘTA – SP Vizja

spowiedź dla tych dzieci i bliskich w piątek 24 maja od godz. 16.30

10. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych: „tajemnica krzyża w sakramencie małżeństwa” 25 maja w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

11. W przyszła niedzielę 26 maja obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień Matki. Jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszy św. o godz. 18.00.

12. Za tydzień 26 maja w niedzielę, kolejne spotkania Bierzmowanych Grupy I o godz. 19.00  na ul. Izbickiej w domu parafialny. Czekamy na Was!!!

13. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest  puszka na pomoc Ukrainie.

14. Bóg zapłać za „Cegiełki” na remont naszej plebanii.

15. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką.

16. Parafia organizuje Pielgrzymkę autokarowa dwudniową: 15 i 16 czerwca   ( sobota i niedziela} do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, jako podziękowanie naszej parafii, za beatyfikację Rodziny Ulmów.  Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·      Jakub Kiraga kawaler z par. Objawienia Pańskiego Blizne

·      Aleksandra Magdalena Bojarczuk panna z par. Zesłania Ducha Świętego w Warszawie  [zapowiedz 2]

·      Krzysztof Paweł Kądzielski kawaler z par. Wniebowstąpienia Pańskiego Warszawie

 

·      Katarzyna Elżbieta Gaczyńska panna z par. tutejszej    [zapowiedz 2]

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VII NIEDZIELA  WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12.05.2024

1.    Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone  na przygotowanie Czterech   Ołtarzy,  na Boże Ciało. W ten sposób każdy z nas będzie mógł wesprzeć to piękne dzieło. Bóg Zapłać!

2.    Od tej niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci , które przyjęły I Komunię św. w minioną sobotę  W niedzielę dzieci komunijne przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00., a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci ze SP 204 będą miały dwa dni Białego Tygodnia (Niedziela i poniedziałek) pozostałe dni w tygodniu przed Bożym Ciałem, ponieważ dzieci w najbliższy wtorek wyjeżdżają na ”zieloną szkołę.”

3.    Dzisiaj w parafii w Aleksandrowie w naszym dekanacie od godz. 14.00 do 17.00 będą Relikwie bł. Rodziny Ulmów. Program:  godz. 14.15 Różaniec  15.00 Msza św. w int. małżeństw i rodzin naszego Dekanatu, nabożeństwo majowe i oddanie czci Relikwiom, i inne modlitwy do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

4.    Spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca, które miało się być dzisiaj odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie Zapraszamy!

5.    16 maja w czwartek urocz. Św. Andrzeja Boboli patrona Polski i metropolii warszawskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i naszego Narodu.

6.   Również  16 maja w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. ok.  o godz. 19.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie poświęcone przygotowaniu ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie przedstawicieli wspólnot parafialnych.

7.    18 maja w sobotę uroczystość I Komunii Święteji Rocznicy I Komunii świętej dla dzieci ze szkoły podstawowej 140 z ulicy Wilgi.

·        GODZ. 10.00 ROCZNICA I KOMUNIA ŚWIĘTA - SP 140

·        GODZ. 12.00 I KOMUNII ŚWIĘTĘTA- SP 140

spowiedź dla tych dzieci i bliskich w piątek 17 maja od godz. 16.30.

8.  W przyszłą niedzielę 19 maja będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i obowiązek Komunii Św. wielkanocne. W sobotę 18 maja w wigilię tej uroczystości na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w czasie Wieczoru Uwielbienia będziemy modlić się o wylanie Darów Ducha Świętego. Modlitwę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym                          

 

9.    Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie.                     

10.Bóg zapłać za „Cegiełki” czyli  wpłaty na konto na remont naszej plebanii.

11.Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·     Jakub Kiraga kawaler z par. Objawienia Pańskiego Blizne

·Aleksandra Magdalena Bojarczuk panna z par. Zesłania Ducha Świętegow Warszawie  [zapowiedz 1]

·     Krzysztof Paweł Kądzielski kawaler z par. Wniebowstąpienia Pańskiego Warszawie

·     Katarzyna Elżbieta Gaczyńska panna z par. tutejszej [zapowiedz 1]