Święta

Środa, XXV Tydzień zwykły
Rok A, I
Wspomnienie św. Wincentego ? Paulo, prezb.

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3811488

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 24 .09. 2023

 

1.    Dzisiaj ministranci i lektorzy przed kościołem rozprowadzają tegoroczny miód „plebana”, pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na fundusz służby liturgicznej ołtarza.

2.    Dzisiaj godz. 16.00 Msza św. rozpoczynająca przygotowanie do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci klas III z rodzicami ze szkół: 204  z ul. Bajkowej,  140 z ul. Wilgi, i z Vizji na pierwsze spotkanie. Podczas Mszy św. poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce, aby w miesiącu październiku, mogły modlić się podczas nabożeństw.

3.    Pierwsze spotkanie (po wakacjach) młodziezy do bierzmowania grupy IV (prowadzonej przez małżonków: Kasię i Kamila Markiewiczów) i grupy II (prowadzonej przez panie: Gabrysię i Kasię ) odbędzie się dzisiaj po Mszy św. z godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy!

4.    Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca wieczorną  Mszę św. o godz. 18.00 za Ojczyznę odprawi i wygłosi kazanie ks. Jerzy Limanówka Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Narodu.

5.    Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na błogosławiony czas rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się jutro 25 września,

w poniedziałek Mszą świętą o godzinie 18.00. Czas trwania to 9 kolejnych poniedziałków do 20 listopada. Rekolekcje prowadził będzie ksiądz Maciej Miętek. Rekolekcje są dla wszystkich nie tylko dla osób z Odnowy. ZAPRASZAMY!!!

6.    1 października od najbliższej  niedzieli w naszym kościele rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik o godz. 17.15 z udziałem dzieci i młodzieży. Gorąco zapraszamy wszystkich parafin do wspólnej modlitwy różańcowej by za wstawiennictwem NMP Królowej Różnica świętego wypraszać potrzebne łaski dla nas, Ukrainy i całego świata.

7.    Za  tydzień w niedzielę 1 października o godz. 18.00  w kościele odbędzie się spotkanie  młodzieży do bierzmowania; grupy  z poprzedniego roku i ich rodziców. Obecność kandydatów i rodziców jest konieczna by kontynuować dalsze  przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Biskup Romuald Kamiński 25 listopada w Sobotę na Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w  intencji młodzieży, aby mogła godnie i owocnie przyjąć  sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

8.    Za tydzień 2 października, (czyli od poniedziałku) będzie można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok 2024 w kancelarii i zakrystii.

9.       W najbliższą sobotę 30 września z naszej parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. Pielgrzymi też będą polecać w modlitwie intencje wszystkich parafian.

10.   Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka na pomoc Ukrainie.

11.   Dziękujemy za „Cegiełki” czyli wpłaty na budowę i remont naszej plebanii.

 

12.   Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17 .09. 2023

 

1.   Dziś Światowy Dzień Środków Przekazu obchodzimy pod hasłem „ Mówić  z sercem. Prawdziwie z miłości” To hasło jest wezwaniem, aby słowa wypowiadać w prawdzie i miłości- z serca do serca. Modlimy się za ludzi pracujących w mediach.

2.    pierwsze spotkanie (po wakacjach) do bierzmowania grupy (prowadzonej przez małżonków Edytę i Adama Pikała)  odbędzie się dzisiaj po Mszy św. z godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy

3.    Jutro w poniedziałek  18 września święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i polskiej młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.  Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na błogosławiony czas rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się 25 września,  poniedziałek Mszą świętą o godzinie 18.00. Czas trwania to 9 kolejnych poniedziałków do 20 listopada. Rekolekcje prowadził będzie ksiądz Maciej Miętek. Rekolekcje są dla wszystkich nie tylko dla osób z Odnowy. ZAPRASZAMY!!!

5.   Za tydzień w niedziele 24 września godz. 16.00 Msza św. rozpoczynająca przygotowanie do I Komunii świętej. Zapraszamy dzieci z rodzicami ze szkół 204 z ul. Bajkowej,  140 z ul. Wilgi, i z Vizji  na pierwsze spotkanie. Podczas Mszy św. poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce, aby w miesiącu październiku podczas nabożeństw różańcowych mogły się modlić na swoich różańcach.

6.  Pierwsze spotkanie (po wakacjach) do bierzmowania grupy IV (prowadzonej przez małżonków: Kasię i Kamila Markiewiczów) i grupy II (prowadzonej przez panie: Gabrysię i Kasię ) odbędzie się za tydzień 24 września po Mszy św. z godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy!

7.    W przyszłą niedzielę 24 września ministranci i lektorzy będą rozprowadzać tegoroczny miód „plebana”, pozyskane środki w ten sposób będą przeznaczone na fundusz służby liturgicznej ołtarza.

8.  W przyszłą niedzielę 24 września ostatnią miesiąca wieczorna Msza św. o godz. 18.00 będzie za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Narodu.

9.   Za dwa tygodnie w niedzielę 1 października godz. 18.00  w kościele odbędzie się spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowanie [grupaz poprzedniego roku] i ich rodziców. Obecność jest konieczna. do kontynuowania przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

10.   Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka na pomoc Ukrainie.

11.   Składamy serdeczne Bóg zapłać za „Cegiełki” czyli wpłaty na budowę i remont naszej plebanii.

12.   W dniu 30 września planowana jest pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Więcej informacji  na tablicach   ogłoszeń.

 

13.   Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.