Święta

Piątek, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Ottona, biskupa

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
3256839

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA 26.06.2022

 

1.    Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.

2.    Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30, a  w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

3.   2 sierpnia we wtorek  wspomnienie Matki Bożej Anielskiej Patronki naszej Parafii i zarazem dzień odpustu parafialnego. W tym roku przenosimy przeżywanie uroczystości odpustu parafialnego z 2 sierpnia n 31 lipca, na niedzielę ponieważ następna niedziela wpada  7-go sierpnia to już czas pielgrzymek do Częstochowy. Uroczystość odpustu poprzedzi trzydniowe przygotowanie duchowe, o tym więcej powiemy w przed ostatnią niedzielę lipca. Natomiast przy okazji odpustu chcemy, podobnie  jak w minionym roku, zorganizować dla wszystkich Parafian i Gości Parafialny Piknik rodzinny (festyn).

4.   W związku z tym  jutro w poniedziałek 27 czerwca o godz. 20.00 w domu parafialnym będzie spotkanie, poświęcone organizacji odpustu i pikniku rodzinnego. Zapraszamy wszystkie wspólnoty: Odnow w Duchu Świętym Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Rodzinę Rodzin, Faustinum, Zespół Caritas ,Scholę, Chór, ministrantów, młodzież Ochotniczą Straż Pożarną, Siostry zakonne i inne wspólnoty znajdujące się w parafii, oraz ofiarodawców  i sponsorów, a także wszystkie osoby chętne, pomóc w organizowaniu uroczystości odpustowej. Czekamy na Was!

5.   Zgodnie z kalendarzem liturgicznym w środę 29 czerwca wypada Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca w tym dniu jest przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

6.   Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ulega zmianie porządek Mszy świętej.
W tym czasie Msza św. będą odprawiane:
- w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00
- w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00 i 19.30

7.   Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest puszka na ofiary, na pomoc Ukrainie.

8.   Bóg zapłać za „Cegiełki” na budowę i remont naszej plebanii.

9.   Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa  katolicka. Znajdziem w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Z  serca polecamy!

10.Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy  bezpiecznego i dobrego wypoczynku. W tym czasie pamiętajmy o modlitwie i  Mszy św. niedzielnej.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·               Piotr Paweł Czarnecki kawaler z par. św. Maksymiliana Kolbego  i

·               Patrycja Paulina Filipiak panna z par. tutejszej [ zapowiedź 2]

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XII NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.06.2022

 

1.     Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Zapaszmy też na zakończenie Roku Szkolnego, na Mszę św. dziękczynną: na godz. 11.00 dzieci, a młodzież na godz. 18.00. Zachęcamy też dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego.

2.     Dziś  o godz. 12.30, Msza św. dla Rodziców modlących się na różańcu za swoje  dzieci.

3.     Dzisiaj  kolejna „Niedziela Chleba” organizowana przez naszą parafialną Caritas.  Ofiary pozyskane przy rozprowadzaniu chleba są na pomoc ubogim z naszej parafii.

4.     Kolejne spotkanie młodzieży Bierzmowanej Grupy IV prowadzonej przez p. Katarzynę i Kamila  dzisiaj po wieczornej Mszy św.  domu parafialnym przy ul. Izbickiej.

5.     Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe dzisiaj wyjątkowo o godz. 17.00 połączone z procesją eucharystyczną, a  w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

6.     W czwartek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. Z racji 17 rocznicy święceń biskupich Pasterza Diecezji Bpa Romualda Kamińskiego po procesji przed błogosławieństwem odśpiewamy hymn: Ciebie Boga  wysławiamy. Po błogosławieństwie na zakończenie obchodów Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa poświęcenie wianków. W tym dniu Dzień Ojca, Pamiętajmy o Nich.

7.     W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. Po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8.     2 sierpnia we wtorek  wspomnienie Matki Bożej Anielskiej Patronki naszej Parafii i zarazem dzień odpustu parafialnego. W tym roku przenosimy przeżywanie uroczystości odpustu parafialnego z 2 sierpnia na 31 lipca, na niedzielę ponieważ następna niedziela wpada 7-go sierpnia to już jest czas pielgrzymek do Częstochowy. Uroczystość poprzedzi trzydniowe przygotowanie duchowe. Natomiast przy okazji odpustu chcemy podobnie jak w minionym roku, zorganizować dla wszystkich Parafialny Piknik rodzinny (FESTYN).

9.     W związku z tym  w poniedziałek 27 czerwca o godz. 20.00  w domu parafialnym  będzie spotkanie, poświęcone organizacji odpustu i pikniku rodzinnego Zapraszamy wszystkie wspólnoty Odnowę w Duchu św., Domowy Kościół, Żywy Różaniec, Rodzinę Rodzin, Faustinum, Zespół Caritas ,Scholę, Chór, ministrantów, młodzież Ochotniczą Straż Pożarną, Siostry zakonne i inne wspólnoty znajdujące się w parafii, oraz ofiarodawców i sponsorów, a także wszystkie osoby chętne, pomóc w organizowaniu uroczystości odpustowej. Czekamy na Was!!!

10.Za tydzień przed kościołem  zbiorka ofiar  do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

11.Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka na ofiary, na pomoc Ukrainie.

12.Bóg zapłać za „Cegiełki” na budowę i remont naszej plebanii.

13.Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajduje się prasa  katolicka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Z  serca polecamy!

14.Udającym się i przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy bezpiecznego i dobrego wypoczynku. W tym czasie pamiętajmy modlitwie i  Mszy św. niedzielnej.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·      Piotr Paweł Czarnecki kawaler z par. św. Maksymiliana Kolbego  i

         Patrycja Paulina Filipiak panna z par. tutejszej [ zapowiedź 1

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ   NAJŚWIĘTSZEGO   CIAŁA   I  KRWI CHRYSTUSA

16.06.2022

1.      Dzisiaj w  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

·   Msze Św. odprawimy o godz. : 7.00, 8.00, 10.00 ~~12, 18.00

·po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta . Tej Mszy świętej  będzie przewodniczył ks. Maciej Miętek  notariusz naszej Kurii. Przy ostatnim ołtarzu wygłosi kazanie i udzieli uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem Wierni, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny.

·   prosimy o posprzątanie i udekorowanie trasy procesji.

·   prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji

·    Zapraszamy całą  asystę kościelną do orszaku procesyjnego  a zwłaszcza dzieci  w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą.

·   Przez oktawę Bożego Ciała po nabożeństwie będziemy procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną  do orszaku procesyjnego.

2.      Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe: na godz. 17.30,   a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.  

3.    W najbliższa  niedzielę 19 czerwca po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Zapaszmy też na zakończenie Roku Szkolnego, na Mszę św. dziękczynną: dzieci na godz. 11.00, a młodzież na godz. 18.00 Zachęcamy też dzieci i młodzież  do przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego.

4.    Również w niedziele 19 czerwca o godz. 11.00 na Mszy św. odbędzie się promocja nowych ministrantów, którzy będą włączeni do Służby Liturgicznej Ołtarza. Tego dnia również  na godz. 12.30, na Mszę św. zapraszamy Rodziców modlących się na różańcu za swoje  dzieci.

5.      Również najbliższą niedzielę  19 czerwca kolejna „Niedziela Chleba” organizowaną przez naszą parafialną Caritas, Ofiary pozyskane w ten sposób są na pomoc ubogim z naszej parafii.

6.      kolejne spotkanie młodzieży Bierzmowanej Grupy IV prowadzonej przez p. Katarzynę  i Kamila  19 czerwca po wieczornej Mszy domu parafialnym   na ul. Izbickiej

7.   Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie

8.   Bóg zapłać za „Cegiełki” na budowę i remont naszej plebanii.

9.   Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką numery Tygodników z najbliższej niedzieli Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022

 

1.  Dzisiaj  w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  gościmy O. Krzysztofa Marianina Misjonarza z Kamerunu, z Afryki. Na każdej Mszy św. głosi do nas Słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na dzieła misyjne.

2.  Spotkanie Rodziny Rodzin i Żywego Różańca dziś w niedzielę o godz. 16.00 w domu parafialnym.

3.  Przypominamy, że dzisiaj  po wieczornej Mszy św.  kolejne spotkanie młodzieży  do Bierzmowania grupy I prowadzonej  przez p. Michała  i p. Jacka będzie na plebani obok kościoła, i grupy II prowadzonych przez p. Gabrysię i p. Basię w domu parafialnym na Izbickiej. Zapraszamy.   

4.   Zapraszamy w miesiącu na nabożeństwa czerwcowe: o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.   

5.   W czwartek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

·   Msze Św. odprawimy o godz. : 7.00, 8.00, 10.00 ~~12, 18.00

·po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta . Tej mszy św. będzie przewodniczył ks. Maciej Miętek  notariusz naszej Kurii; przy ostatnim ołtarzu wygłosi kazanie i udzieli uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem Wierni, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej mogą uzyskać odpust zupełny.

· prosimy tradycyjnie o ich przygotowanie (jak w latach poprzednich) a także posprzątanie i udekorowanie trasy procesji.

· prosimy o nieparkowanie samochodów na trasie procesji

· Zapraszamy całą  asystę kościelną do orszaku procesyjnego a zwłaszcza dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię świętą.

· Przez oktawę Bożego Ciała będziemy po nabożeństwie odprawiać procesję eucharystyczną. Zapraszamy asystę kościelną do orszaku procesyjnego.

6.     W najbliższą środę 15 czerwca o godz. 17.00 do kościoła zapraszamy dziewczynki i chłopców na próba sypania kwiatów i niesienia poduszek procesyjnych  z symbolami liturgicznymi przed Najświętszym

7.  W przyszłą niedzielę 19 czerwca po każdej Mszy św. przed kościołem będzie poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Zapaszmy też na zakończenie Roku Szkolnego, na Mszę św. dziękczynną: dzieci na godz. 11.00, a młodzież na godz. 18.00 Zachęcamy też dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi na koniec roku szkolnego.

8. Za tydzień w niedziele 19 czerwca o godz. 11.00 na Mszy św. odbędzie się promocja nowych ministrantów, którzy będą włączeni do Służby Liturgicznej Ołtarza. Tego dnia również  na godz. 12.30, na Mszę św. zapraszamy Rodziców modlących się na różańcu za swoje  dzieci.

9.   Za tydzień  19 czerwca kolejna „Niedziela Chleba” organizowaną przez naszą parafialną Caritas, Ofiary pozyskane w ten sposób są na pomoc ubogim z naszej parafii.

10.  kolejne spotkanie młodzieży Bierzmowanej Grupy IV prowadzonej przez p. Katarzynę i Kamila  19 czerwca po wieczornej Mszy domu parafialnym na ul. Izbickiej

11.  Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie.

12.  Bóg zapłać za „Cegiełki” na budowę i remont naszej plebanii.

13.  Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·   Jakub Jan Czapski kawaler i Barbara Maria Chmielewska- panna oboje  z parafii tutejszej [zapowiedz 2]

·   Jakub Mateuszak kawaler z par. św. Jana Vianey w Wipsowie

 

·   Joanna Agata Filipowicz   - panna z par. tutejszej [zapowiedz 2]

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022

 

1.   Dzisiaj  w niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i Komunii Świętej wielkanocnej. Za odśpiewanie hymnu „O stworzycielu Duchu Przyjdź” możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Dziś także przeżywamy Święto Dziękczynienia i wsparcia duchowego i materialnego budowy świątyni Opatrzności Bożej.

2.    Dzisiaj przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone  na przygotowanie Czterech   Ołtarzy,  na Boże Ciało oraz  na wsparcie budowy świątyni Opatrzności Bożej.  W ten sposób każdy z nas będzie mógł wspomóc te piękne dzieła na chwałę Bożą i pożytek ludzki. Bóg Zapłać!

3.    Od niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci, które przyjęły  I Komunię świętą minioną sobotę. W niedzielę dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00., a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00. Gorąca prośba by w tym czasie nie zajmować ławek zarezerwowanych dla dzieci.

4.   Przypominamy że  dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej kolejne spotkanie Bierzmowanych  grupy III  prowadzonej przez p. Edytę i Adama w domu parafialnym na ul. Izbickiej 7. Spotkania są obowiązkowe.

5.    Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa czerwcowe: o godz. 17.30,  a  w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

6.    W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.  

7.    W czwartek 13 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego  i Wiecznego Kapłana. 

8.    W przyszła niedzielę 12 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej .

9.    Za tydzień w niedzielę 12 czerwca będziemy gościć O. Krzysztofa Marianina Misjonarza z Kamerunu, z Afryki. Na każdej Mszy św. będzie głosił do nas kazania, a po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na misje.

10.Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 12 czerwca po wieczornej Mszy św.  kolejne spotkanie młodzieży do Bierzmowania grupy II   prowadzonych przez p. Gabrysię i p. Basię w domu parafialnym na Izbickiej. Zapraszamy. 

11.    Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie.

12.    Bóg zapłać za „Cegiełki” na budowę i remont naszej plebanii.

13.    Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdziemy prasę katolicką. Znajdziemy w niej wiele ciekawych i wartościowych artykułów.

 

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

·     Ignacy Jaworski  kawaler z par tutejszej

·     Monika Stafińska - panna z par. Nawiedzenia NMP  w Kumowie  [zapowiedz 2]

·     Jakub Jan Czapski kawaler i Barbara Maria Chmielewska – panna oboje z parafii tutejszej [zapowiedz 1]

·     Jakub Mateuszak kawaler z par. św. Jana Vianey w Wipsowie 

·     Joanna Agata Filipowicz   - panna z par. tutejszej [zapowiedz 1] 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  VII NIEDZIELA  WIELKANOCY

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE     29.05.2022

1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek, przeznaczone  na przygotowanie Czterech   Ołtarzy,  na Boże Ciało. W ten sposób każdy z nas będzie mógł wesprzeć to piękne dzieło. Bóg Zapłać!

2. Od niedzieli rozpoczyna się Biały Tydzień dzieci, które przyjęły I Komunię świętą minioną sobotę. W niedzielę dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00., a w dni powszednie na Mszę św. o godz. 18.00. Gorąca prośba by w tym czasie nie zajmować ławek zarezerwowanych dla dzieci.

3. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. z godz. 12.30 odbędzie spotkanie rodziców z Kółek Różańcowych, które się modlą za swoje dzieci. Spotkanie w kościele.

4. Dziś o godz. 18.00 wieczorna Msza św. za Ojczyznę. Mszę św. odprawi i wygłosi kazanie ks. Parzyszek Pallotyn opiekun Rodziny Rodzin.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy                             o dobro i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i naszego Narodu Polskiego.

5. Przypominamy, że dziś po wieczornej Mszy św.  kolejne spotkanie młodzieży  do Bierzmowania grupy II   prowadzonych przez p. Gabrysię i p. Basię w domu parafialnym na Izbickiej. Zapraszamy. 

6. 4 czerwca w sobotę w naszym kościele przystąpi ostatnia grupa dzieci do I Komunii  z Prywatnej  Szkoły Podstawowej o godz.11.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.

7. W środę 1 czerwca Dzień Dziecka. Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy  w intencji wszystkich dzieci. Po Mszy św. niespodzianka dla dzieci. Od środy  Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej.

8.W pierwszy czwartek miesiąca będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej  porannej  do godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej dzieci młodzież dorosłych oraz wspólnoty parafialne w ciągu całego dnia.

9. W I piątek m. udamy się do chorych z Komunią Św. od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa na porannej Mszy św. i od godz. 17.30.

10.Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi. O godz. 20.00 Msza św. ekspiacyjna.

11.W I sobotę m. po Mszy św. z godz. 7.30 nabożeństwo do NMP. Wynagradzające.

W przyszłą niedzielę 5 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i obowiązek Komunii Św. wielkanocnej. W tym dniu Święto Dziękczynienia i wsparcia duchowego i materialnego budowy świątyni Opatrzności Bożej. W sobotę 4 czerwca w wigilię tej uroczystości na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w czasie Wieczoru Uwielbienia będziemy modlić się  o wylanie Darów Ducha Świętego. Modlitwę  poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z Ks. Kamilem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie młodzież przygotowującą  się  do sakramentu bierzmowania.

12.  Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka do której możemy składać ofiary na pomoc Ukrainie.