Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Marii Magdaleny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4293455

 

Kochani Rodzice,Kochane Dzieci I Komunijne,

które w maju 2015 r.po raz pierwszy przyjęłyście naszego Zbawiciela

Jezusa Chrystusa do swoich serc w parafii w Radości.

Pragnę z całego serca podziękować za dar, który ofiarowaliście na misje. Przede wszystkim za modlitwę i pamięć o nas, bo to dla każdego misjonarza najważniejsze, oraz za dary, dzięki którym mogłyśmy pomóc dzieciom w szkole i w naszej wiosce.

W szkole w której uczymy, dziewczęta przyjęły tak jak Wy pierwszy raz w życiu do swego serca Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Dwie z nich otrzymały również Sakrament Chrztu Świętego. Dzięki Waszej miłości mogłyśmy zapewnić naszym dziewczętom pamiątkę Chrztu i Komunii Świętej. W tym momencie kolejnych pięć dziewcząt przygotowuje się do Sakramentu Chrztu Świętego oraz Pierwszej Komunii Świętej.

Nasza wioska w której mieszkamy jest mała, a ludzie ubodzy, dlatego cztery razy w tygodniu do naszego klasztoru przychodzą dzieci z naszej wioski Buturu, na „mafundisho” czyli nauczanie. Każde zajęcia zaczynamy i kończymy modlitwą. Dzieci bardzo chętnie, dosłownie przybiegają do naszego klasztoru, a każde z nich otrzymuje konkretne zadanie, które ma wykonać. Rozpiętość wiekowa jest duża, ale nie zależnie od tego, każdy ma zajęcie dostosowane do swego wieku i możliwości. Opiekę nad nimi sprawuje  s. Renata, która wraz z naszymi aspirantkami (ponieważ w zeszłym roku rozpoczęłyśmy formację dla tutejszych dziewcząt, które chcą służyć Zmartwychwstałemu), starannie dobiera zajęcia dla nich.

Dziękujemy w ich imieniu za możliwość zakupu artykułów papierniczych oraz filmów w języku swahili dla dzieci, które cieszą ogromną popularnością. W naszej wiosce prąd jest tylko w szkole i w naszym klasztorze. Dzieci przychodzą do nas, by móc obejrzeć film i jest to wielką radością dla nich.

Ofiarowane przez Was pieniądze  przeznaczyłyśmy również dla dzieci, których nie stać na naukę, opłacając im cześć czesnego za szkołę. Na zdjęciu są niektóre z nich (odwoziłam właśnie dziewczęta do pobliskiego przystanku autobusowego oddalonego od nas o 12 km, by mogły dojechać do domów na przerwę wakacyjną).

 Bardzo serdecznie  Was pozdrawiamy i polecając się Waszej pamięci, zapewniamy o naszej modlitwie za Was przed Najświętszym Sakramentem.

Z modlitwą i wdzięcznością

Z małej wioski Buturu w Tanzanii

s. Jadwiga Wudarczyk CR oraz  s. Anna Maria Lewandowska CR

Tanzania 2015

Powrót