Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Marii Magdaleny

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
4293412

SCHOLA DZIECIĘCA

 

Schola dziecięca swoim śpiewem pragnie się modlić i sprawić, aby Eucharystia była przeżywana w sposób wyjątkowy, bo jak wszyscy wiemy: „Kto śpiewa ten się modli podwójnie”.

 

  • Schola dziecięca ubogaca pieśnią Msze Święte dla dzieci o godz. 11.00. Włącza się w oprawę muzyczną podczas nabożeństw kierowanych do dzieci (różaniec, roraty, drogi krzyżowe, adoracje) oraz w czasie różnych uroczystości parafialnych.
  • Próby scholi odbywają się w środy o godz. 15.00.

s. Joanna Teresa Korzeniewska CR

BAL SCHOLI

Powrót

KOLEDOWANIE -SCHOLKA DZIECIĘCA

31.01.2021

Powrót

IMIENINY PROBOSZCZA

Życzenie imieninowe dla Proboszcza

PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ LIPKI

Przed bazyliką w Świętej Lipca

W Muzeum w Świętej Lipce

Na zamku w Reszlu

Cela ks. kar. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Stoczku Warmińskim

SCHOLA DZIECIĘCA

SCHOLKA W NOWYCH STROJACH

POŚWIĘCENIE STROJÓW SCHOLKI

Powrót

WYJAZD NA JASNĄ GÓRĘ I SPOTKANIE Z BISKUPEM WACŁAWEM DEPO

TRZECH KRÓLI

ARCHIWUM

 

DZIAŁALNOŚĆ SCHOLI

„ANIELSKIE NUTKI”

 

XIV DZIEŃ PAPIESKI - 12 PAŹDZIERNIK 2014 r.

W niedzielę 12 października obchodziliśmy XIV Dzień Papieski, pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie". Na Mszy Świętej schola zaśpiewała pieśni, nawiązujące do wyborów życiowych Jana Pawła II.


NIEDZIELA MISYJNA

Misyjne klimaty poczuliśmy szczególnie w Niedzielę Misyjną 18 października 2014r. Śpiewaliśmy w różnych językach, ubraliśmy się w stroje z różnych krajów, aby w łączności z misjonarzami i naszymi rówieśnikami z krajów misyjnych uwielbić Pana Boga. Yesu akuzwe! (w jęz. kinyarwanda Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!) Mungu asifiwe! (w jęz. kiswahili Niech będzie Bóg uwielbiony) Tymi zwrotami w językach afrykańskich powitał zaskoczonych uczestników Liturgii Mszy Świętej ks. Rafał Kaściński.


11 LISTOPADA

Trzecim występem artystycznym było przygotowanie w kościele parafialnym akademii z okazji święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada. Motywem przewodnim uroczystości było znaczenie słów „WOLNOŚĆ” i „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Na początku piątoklasistka Anna Gawryszewska z towarzyszeniem scholi wykonała piosenkę pt.: „Jedenasty listopada”, wywierając ogromne wrażenie na publiczności wspaniałym wykonaniem i interpretacją tekstu. Słowa o uwięzionym ptaku, który nie śpiewa, ponieważ jest nieszczęśliwy, podkreślił Konrad Szymański recytując znany wiersz Ignacego Krasickiego o starym i młodym czyżyku w klatce.

Wiersze był przeplatane i ubogacone znanymi pieśniami patriotycznymi.

Na zakończenie ks. Rafał Kaściński podziękował wykonawcom i podkreślił jak ważną rolę odgrywa w życiu młodego człowieka świadomość, czym jest Niepodległość. Wicedyrektor Bajkowego Przedszkola Pani Monika Dąbrowska pochwaliła występujących uczniów za profesjonalizm wykonania i interpretacji trudnych, lecz równocześnie pięknych utworów literackich i muzycznych.


ADWENT

Codziennie, przez cały adwent (z wyjątkiem niedziel) dzieci z naszej parafii uczestniczyły we Mszach Świętych roratnich o godz. 6.45. Po każdej Mszy dzieci losowały miedzy sobą figurkę Matki Bożej, którą zabierały do domu na 24 godziny, aby się tam modlić z całą rodziną.

W czasie Rorat (po II Niedzieli Adwentu) schola była odpowiedzialna za przygotowanie Liturgii Mszy Świętej. W ostatnią Niedzielę Adwentu 21 grudnia przedstawiliśmy w naszym kościele scenkę o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie.


KONCERT KOLĘD

Wraz z przyjściem świąt Bożego Narodzenia zrodził się w naszych głowach pomysł, aby w Niedzielę Chrztu Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 11.00 wspólnie z parafianami zaśpiewać kolędy.

W koncercie wzięło udział ponad 30 dzieci, które śpiewały znane i mniej znane kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach, ale zawsze z pełnym zaangażowaniem i dziecięcą radością.


ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - NIEZŁOMNI

W niedzielę 1 marca 2015 roku w kościele Matki Bożej Anielskiej (a także 13 marca 2015 roku w auli Zespołu Szkół nr 120) odbył się apel związany z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Schola parafialna oraz najmłodsi parafianie ze swoimi rodzicami w ciekawy, teatralno-muzyczny sposób, ukazali sylwetki Żołnierzy Wyklętych.


WIELKI POST

Wielki Post przyniósł scholi pomysł na kolejne przedstawienie pt. "ŚWIADKOWIE". Najstarsi uczestnicy scholi wcielili się w rolę świadków Jezusa, którzy mogli towarzyszyć Mu w ostatnich godzinach ziemskiego życia. Byli to: Piłat, Markus, Sara, Maryja, Maria Magdalena, Szymon, Weronika, Judasz, Rebeka, Solicjusz, dobry Łotr i Józef z Arymatei.

Przedstawienie wystawiliśmy w czasie rekolekcji szkolnych (trzykrotnie) oraz 13 marca w kościele parafialnym.


NIEDZIELA PALMOWA

29. marca wzięliśmy udział w Niedzieli Palmowej, która upamiętniała wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W czasie prób nauczyliśmy się pięknych nowych pieśni, które później śpiewaliśmy w czasie procesji i Mszy Świętej.

Przy dźwiękach pieśni: "Wjeżdża Król nasz Jezus cichy do Jerozolimy..." oraz „Hołd Tobie sława i cześć...” wierni przeszli wokół kościoła. Największy tłum stanowiły dzieci, które w swych pięknych i kolorowych strojach ( ze Starożytnej Palestyny!!!) dodawały szczególnego blasku i piękna całej procesji.

Uroczysta procesja odbyła się z udziałem niezwykłego gościa - osiołka, który wywołał sporo radości - szczególnie wśród dzieci. Dziękuję za pomoc w „odnalezieniu” osiołka naszej scholistce Ani oraz Jej Mamie pani Ewie Chodubskiej! Dzięki Ich poświęceniu i wytrwałości procesja nabrała szczególnego piękna. Słowa wdzięczności kieruję także do Pani Zofii Wielowieyskiej za wypożyczenie osiołka oraz do Pani Ani Witka za przywiezienie go do Radości.


ADORACJA KRZYŻA - WIELKI PIĄTEK

W Wielki Piątek dzieci z naszej parafii miały możliwość uczestniczenia we własnym nabożeństwie pasyjnym. Mogły adorować Pana Jezusa Ukrzyżowanego, wyrażając swoją dziecięcą miłość tak, jak czuły.

Adorację Krzyża ubogacił śpiew pieśni pasyjnych, wykonany a cappella przez  grupę dzieci należących do scholi. Starsze scholistki prowadziły także Drogę Krzyżową.


NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Schola przygotowała piosenki o Jezusie Dobrym Pasterzu oraz pięknie przebrała się w stroje pasterzy, górali – baców a także za owieczki!!!


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Schola czynnie uczestniczyła w uroczystościach parafialnych, ubogacając śpiewem liturgię i dlatego włączyła się w czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego oraz pięknym śpiewem ubogaciła Mszę Świętą w Rocznicę I Komunii Świętej.


UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę Trójcy Świętej, na Mszy Świętej o godz. 11:00, 40 dzieci z klasy trzeciej z Zespołu Szkół nr 120 przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.

Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Kamil Korski – flet poprzeczny, Wojciech Jopek – skrzypce, wokal: Agnieszka Dunin-Borkowska, Klaudia Przybyłko, Anna Gawryszewska, Patrycja Święs i Paulina Święs ubogacił muzyką i śpiewem tą piękną Uroczystość. Był to czas pełen radości i wzruszeń. Na koniec Proboszcz parafii ks. Kazimierz Sokołowski oraz rodzice podziękowali scholi za oprawę muzyczną.

 

"Anielskie Nutki" pracowały dla Pana bardzo sumiennie i z wielką radością oraz z ogromnym zapałem. W ciągu roku - dokonały rzeczy niezwykłych i pięknych. Niech Pan wynagrodzi wasz trud i poświęcenie.

s. Weronika Maria Kałuża CR


"Anielskie Nutki" na próbach

Powrót

"Anielskie Nutki" śpiewają dla Pana

Powrót

Pragnę bardzo serdecznie podziękować "Anielskim Nutkom" za ich obecność i otwartość. W ciągu tego roku szkolnego dokonałyście rzeczy WIELKICH i WSPANIAŁYCH!!!

Słowa wdzięczności kieruję także do Rodziców: dziękuję za pomoc w przygotowaniu wszystkich uroczystości, zaufanie, dobroć i ogromną życzliwość jakiej doznałam.

Z wdzięcznością prowadząca  scholkę w roku szkolnym 2014/2015  -

s. Weronika Maria Kałuża CR

SCHOLA

Powrót

Schola w pracy

Powrót